Jorida Tabaku i bashkohet Rithemelimit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku duket se ka vendosur se cilit grupim do ti përkasë brenda Partisë Demokratike.

Ditën e sotme ajo ka dalë së bashku me deputetet mbështetëse të ish kryeministrit Sali Berisha, në gjykatën kushtetuese ku së bashku me disa deputetë të tjerë ka firmosur kërkesën për shfuqizimin e ligjit për tatimin e profesioneve të lira.

Tabaku nuk i ishte bashkuar më parë mbledhjeve të përbashkëta të Rithemelimit dhe deputetëve mbështetës të Gazment Bardhit, ndërkohë që në protestën e fundit nuk ishte në vijën e parë së bashku me deputetët e tjerë, por preferoi ta ndiqte nga radhët e mesit.

Pas dërgimit të kërkesës në kushtetuese, ajo qëndroi për disa momente ne një nga zyrat e kuvendit së bashku me Agron Gjekmarkajn, Gazment Bardhin dhe Lefter Gështenjën.

“Duke shijuar bashkimin cilësor në diversitet”, shkruan Gjekmarkaj, i cili e postoi foton në Facebook.

Pas daljes së sotme së bashku me deputetët e Rithemelimit Koliqi dhe Koti, pritet të shihet nëse Tabaku do të marrë pjesë në mbledhjet e grupit parlamentar që thirren nga Gazment Bardhi dhe mbahen ne selinë e PD./O.S

Të fundit

Ndizen ‘sirenat e alarmit’, numri i vdekjeve prej drogave në nivele rekord

Zyra Federale për Drogat me seli në Berlin regjistroi në vitin 2023 më shumë se 2200 vdekje nga drogat....

Alarmi i NATO-s: Evropa ka vetëm 5% të mbrojtjes kundërajrore të nevojshme në rast lufte

NATO ka vetëm 5 për qind kapacitet të nevojshme për të mbrojtur frontin lindor në Evropë nëse ndodh një luftë e mundshme me Rusinë. Kjo...

Çupi ngre alarmin: Përfshirja e strukturave shtetërorë në krim, e rrezikshme

Çupi u ndal te rasti ku dy punonjës të AMP Durrës dhe një gazetar shantazhonin zyrtarët e lartë të policisë, ai tha se shtrembërimi...

Erërat e forta në SHBA marrin “zvarrë” aeroplanin në pistë

Një aeroplan i kompanisë American Airlines është lëvizur nga erërat e forta, që goditën aeroportin ndërkombëtar Dallas Fort Worht ne Teksas. Bëhet fjalë për një...

Bashkimi Europian jep dritën jeshile, ja çfarë pritet të ndodhë në territorin e Serbisë

Këshilli i Bashkimit Evropian (BE) ka dhënë dritën e gjelbër për nënshkrimin e një marrëveshjeje me Serbinë, e cila do të mundësojë vendosjen e...

Lajme të tjera

Web TV