Vetëm në kto dy raste, mund të konsiderohet ndarja nga partneri përmes telefonit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të gjithë e pranojmë se ndarja nga partneri përmes telefonit është mënyra më e lehtë për t’u ndarë

Por, njëkohësisht është mënyra më e kritikuar për t’u ndarë. Kjo për shkak se ndarja në formë të tillë tregon frikë, mungesë të kurajës, mos respekt, etj.

Megjithatë, rezulton që vetëm në dy raste vlerësohet si gjë e rregullt nëse ndaheni nga partneri përmes telefonit, transmeton Telegrafi.

1. Kur keni qenë në lidhje për një kohë shumë të shkurtë

Nëse veç sa keni filluar një lidhje të re dhe ndoshta keni dalë vetëm katër herë bashkë, atëherë është krejtësisht në rregull ta thërrisni në telefon dhe ta përfundoni lidhjen.

Kjo për shkak se nuk keni shpenzuar aq shumë kohë së bashku dhe gjërat nuk janë edhe aq serioze.

2. Jeni në një lidhje me distancë të largët

Nëse jeni në një lidhje me distancë të largët (kjo nënkupton se nuk jetoni të dy në një qytet apo një shtet dhe rrallëherë shiheni) atëherë është logjike të ndaheni përmes telefonit.

Ndonëse mund të keni dëshirë ta shihni këtë person dhe të ndaheni live, është mizore të pritni për ta bërë këtë derisa ta shihni njëri-tjetrin./O.S

Të fundit

Tenderët publikë, si do të zhvillohen pas 3 Qershorit?

Nga data 3 Qershor procedurat tenderuese do të kryhen sipas kufijve të rinj monetarë, të miratuar nga qeveria. Agjencia e...

I papërtueshmi Meta, e nis ditën me urimin e ditëlindjes së poetit Naim Frashëri

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përkujtuar sot ditëlindjen e poetit të madh të Rilindjes Kombëtare, Naim Frashëri, me disa vargje të...

SPAK ‘frenon’ rritjen e çmimeve të apartamenteve

Pastrimi i parave të krimit të organizuar, investimet në pronat e paluajtshme, mbetet mënyra kryesor për pastrimin e parave në Shqipëri”, tha pak ditë...

‘Katunar pa pretendime dhe i padukshëm’/ Ku e sheh veten kryeministri Rama pas 20 vitesh

Ku e sheh veten kryeministri Edi Rama pas 20 vitesh? Në podcastin ‘Flasim’ ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj Rama tregoi “Duke u marrë me...

Teknologjia e shëndetit/ Inteligjenca Artificiale do vizitojë njëlloj si një mjekët

Inteligjenca Artificiale do t’ju vizitojë njëlloj si një mjek. Inteligjenca Artificiale është shumë premtuese në kujdesin shëndetësor. Por ajo gjithashtu përballet me pengesa të...

Lajme të tjera

Web TV