Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • 10 filma brilantë që nuk kanë marrë asnjë nominim për Oscar

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Ndarja e çmimeve Oscar është një nga evenimentet më të rendësishme të botës së kinematografisë, po ashtu edhe rrëmbimi i këtij çmimi, për filmin më të mirë, aktorët për rolin më të mirë etj. Por, jo domosdoshmërisht nominimi për një Oscar e bënë në mënyrë direkte një film të mirë.

  Nëse do të diskutonim pothuajse për çdo film të ri me superhero, kategorikisht ky film fiton një nominim falë realizimeve teknike ose grimit, ndërsa filmat e animuar pranohen për shkak të numrit të ulët të cilat ofrohen në një vit të caktuar.

  Kjo do të thotë se filma si ‘DC’s Suicide Squad’ mund të jenë gjykuar nga kritikët, por prapë do të njihen nga Akademia, gjë e cila duket ironike për faktin se kur diskutohet për klasikët si;

  “The Good, The Bad and Ugly & The Shining” – nuk janë nominuar kurrë.

  Për këtë gjë ka shkruar edhe gazeta e famshme ‘The independent’ duke bashkangjitur një listë të gjatë të disa filmave mjaft të mirë dhe interesant në botën e madhe të kinematografisë, por që nuk janë nominuar asnjëherë për Oscar.

  1. American Honey (2016)

  Nga shfaqja si një kërcimtare mbështetëse në ‘Top of the Pops’ deri te fitimi i një Oskari për regjisorin më të mire, do të kishte qenë një trajektore e shkëlqyer për Andrea Arnold pas publikimit të ‘American Honey’, një dramë që ndjek një vajzë adoleshente (Sasha Lane) që gjendet në turmën e gabuar. Dita e Arnoldit mund dhe duhet të vij në vijimësi.

  2. American Psycho (2000)

  Me protagonist fituesin e ardhshëm të Oskarit, Christian Bale ky film është adaptuar nga Mary Harron pjesë e romanit të Bret Easton Ellis – në të cilin aktori luan rolin e psikopatit, Patrick Bateman. Ky film nuk mori asnjë nominim.

  3. Babyteeth (2019)

  Ky film është xhiruar në vitin 2019, por u shfaq në SHBA në vitin 2020 dhe ishte një nga filmat më të mirë të vitit. Aktorët kryesorë të filmit – Eliza Scanlen, Toby Wallace, Essie Davis dhe Ben Mendelsohn – të gjithë merituan nominime për aktrim, por me sa duket votuesit nuk e panë kurrë atë.

  4. Before Sunrise (1995)

  Dy kapitujt e fundit të triologjisë “Para…” të Richard Linklater fituan nominimin për skenar dhe ky ishte filmi që prezantoi botën me çiftin e ardhshëm të martuar Jesse (Ethan Hawke) dhe Céline (Julie Delpy) e cila u anashkalua në mënyrë dredharake.

  Lexo edhe :  Arbanës i rrëshqet padashje? Tregoi se ku do ta shohim së shpejti

  5. The Big Heat (1953)

  Fritz Lang, pati një numër filmash të anashkaluar nga Akademia. Filmi me protagonistë Glenn Ford, Lee Marvin dhe Gloria Grahame, është një film që do të prisnit të kishte qenë i nominuar, por përkundrazi nuk mori asnjë nominim.

  6. The Big Lebowski (1998)

  Bujaria e Akademisë ndaj vëllezërve Coen arriti kulmin kur ‘No Country for Old Men’ mposhti ‘There Will Be Blood’ në një nga garat më të afërta të ceremonisë për filmin më të mirë të të gjitha kohërave. Ende është për t’u habitur që një nga filmat e tyre të paktë që i shmanget çdo nominimi është kjo komedi pafundësisht e cituar me Jeff Bridges në rolin e ‘The Dude.’

  7. The Big Lebowski (1998)

  Brian De Palma nuk bën saktësisht filma me shpresën për të fituar çmime, por thrilleri i tij politik – i bazuar në ‘Blow U’p të Michelangelo Antonionit – do të kishte merituar çdo Oscar për të cilin ishte nominuar.

  8. The Big Lebowski (1998)

  Dështimi për të marrë një nominim është dëshmi se përse Oscars nuk gjeneron respekt të madh në komunitetin e filmit. Pavarësisht se është një nga filmat më të studiuar në botë, kryevepra franceze e Jean Luc-Godard ka një çmim Oscar prej zero.

  9. Bringing Up Baby (1938)

  Akademia shpërbleu shumë komedi të shquara gjatë viteve, megjithëse kjo komedi e drejtuar nga Howard Hawks me Cary Grant dhe Katharine Hepburn – të cilët do të vazhdonin të mbanin rekordin për shumicën e fitoreve – nuk ishte një prej tyre.

  10. Don’t Look Now (1973)

  Duket se Oscars kishte vend vetëm për një film horror në ceremoninë e vitit 1973, me ‘The Exorcist’ që fitoi dy Oscar atë vit, pavarësisht se filmi i Nicolas Roeg-it në Venecia nuk arriti të siguroj një nominim të vetëm. Në fakt, Nicolas Roeg i cili drejtoi këtë film të vendosur në Venecia, është një nga regjisorët më të anashkaluar padrejtësisht në historinë e Oscars./E.Ç

  Të fundit

  Jo vetëm për pushime, italianët zgjedhin Shqipërinë edhe për studime

  Shqipëria nuk preferohet nga italianët vetëm për pushime, por edhe për studime universitare. 32- vjeçarja Adele Campobasso ka zgjedhur...

  Pas podkastit me Afronën, Blero na prezanton me të dashurën e re

  Pas ndarjes me ish-bashkëshorten Afrona Dika, këngëtari i njohur Blero Muharremi, prej kohësh ka deklaruar se është në një lidhje tjetër, por pa ndarë...

  Rënia e euros fut bizneset në konflikt për tregje

  Rënia e qëndrueshme e Euros në këmbim me Lekun vitet e fundit ka rritur konfliktin në tregje si asnjëherë tjetër. Hallkat e zinxhirit të vlerës,...

  Menaxhimi i venitjes së “pozicioneve të punës”

  Koncepti punë, sipas përshkrimit tradicional, ka ndryshuar. Sot flasim për një mënyrë të re të të bërit të punës, atë ku punonjësi vlerësohet jo...

  “Fluturojnë” çmimet e biletave të avionëve

  Çmimet e biletave nga dhe drejt Rinasit kanë shënuar rritje të ndjeshme për muajin gusht, një tendencë kjo që ndodh gjithmonë në këtë periudhë...

  Lajme të tjera

  Web TV