test

“2 javë me temperatura më të ulëta”/ Ja çfarë pritet në fundjavë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Meteorologia Lajda Porja ishte këtë të mërkurë e ftuar në “Good Morning Albanians” ku tha se pritet që dy javët e fundit të jenë me rreshje shiu.

E pyetur se kur do të rifillojë plazhi, Proja tha se fundi i prillit dhe fillimi i majit do të jenë me temperatura të larta.

“Pritet që situata e motit të përmirësohet të premten në pjesën e dytë të ditës, do kemi dobësim të reshjeve, të cilat do jenë vetëm në zonat malore. Fundjava do jetë me temperatura me 20 gradë më e larta. Këto janë temperatura më të ulëta krahasuar me periudhën e prillit dhe shumë më të ulëta se fundjava e shkruar që ishte 33 gradë. Në zonat malore, moti do jetë i ngjashëm me atë të stinës së dimrit.

Parashikohet që nga java tjetër do kemi përmirësim të motit dhe temperaturat e larta do të vijnë pas datës 26 prill. Fundi i prillit dhe fillimi i majit, do kenë temperatura të larta”,-tha meterologia./e.t

Të fundit

Shqipëria ka përqindjen më të lartë të popullsisë në rrezik të varfërisë në Europë

Shqipëria ka gati gjysmën e popullsisë së saj në rrezik të varfërisë, një përqindje shumë më e lartë në...

Matura 2024/ 28 mijë maturantë do të testohen sot në lëndën e Matematikës

Ditën e sotme, mbahet provimi i maturës në lëndën e Matematikës. Provimi është parashikuar të nisë në orën 10:00 dhe kohëzgjatja e tij do të...

A bëhen fëmijët hiperaktivë për shkak të sheqerit?

Fëmijët në festat e ditëlindjeve shpesh marrin energji të tepërt pasi shijojnë ëmbëlsira dhe torta, prandaj shumë njerëz pyesin veten: A është sheqeri fajtor...

Pse Berisha fiton në Shqipërinë e Edi Ramës dhe humb në Perëndim?

Nga Kreshnik Spahiu Për aq kohë sa lider opozite të jetë Berisha, aq gjatë do vazhdojë Rama në pushtet. Madje duke pasur parasysh që PD...

Euro ‘thellon’ rënien/ Kursi i këmbimit, 18 qershor 2024

Sot, më 18 qershor 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 92.8 lekë dhe shitet 93.8 lekë. Euro sot blihet me 99.6 lekë, ndërsa...

Lajme të tjera

Web TV