‘Kush m’i zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja’/ Analisti ironizon kreun e PL

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti  Arben Meçe në Repoltix komentoi turin e Ilir Metës dhe PL-së duke theksuar se çfarë do të bëjë ai nuk i ndryshohet imazhi i korrupsionit.

‘Do ta kurorëzoj këtë lëvizje me bekimin e atij sipër. Po tha Berisha ky është personi, të gjithë kthehen resht. Meta e kuptuar, se për të anuar Berisha krah tij ti duhet të jesh një nga shërbëtorët më të zellshëm të Berishës. Ai doli me tezën Kush mi zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja. Me këtë tezë mori 30 deputetë, 20% të pushtetit lokal dhe qendror. Mori 20% të tenderave të Shqipërisë. Sot në Shqipëri imazhi i Ilir Metës, është Kush mi zgjidh hallet e mija, Ilir Meta, LSI-ja. Nuk e ndryshon dot, sado që të flasi për anti-korrupsion’, tha Meçe./e.t

Të fundit

VIDEO/ Erjola Doçi feston ditëlindjen, merr urimin e veçantë nga personazhi i njohur

Një prej të ftuarave në festën e organizuar me ish-konkurrentët e “BBV3” dhe jo vetëm, ka qenë dhe moderatorja...

Kush e vrau Musolinin? Rindërtime, pyetje dhe hipoteza alternative

Në orën 16:10 më 28 prill 1945 u vranë Benito Mussolini dhe Claretta Petacci. Walter Audisio qëlloi. Apo ndoshta jo? Hipoteza dhe rindërtime. Kush i...

Një tjetër mister rreth piramidave u zgjidh, si i ndërtuan egjiptianët në shkretëtirë?

Si ndërtuan egjiptianët piramida në shkretëtirë, duke transportuar gurë gjigantë, pa mjete teknologjike? Ata shfrytëzuan një degë të Nilit, e cila tani është zhdukur. Përveç...

Historiani Alexey Komarov: “Ndihmë e paçmuar” për çlirimin e Norvegjisë prej nazistëve

80 vjet më parë u nënshkrua një marrëveshje midis BRSS dhe Norvegjisë Svyatoslav Knyazev, Ekaterina Kiyko 80 vjet më parë, më 16 maj 1944, vendet anëtare...

28 maj 1937/ Wolgsvagen, makina popullore që u motivua nga Nacional Socialistët gjermanë

Themelohet prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen. Volkswagen përkthehet si “makina e popullit” në gjuhën gjermane. Slogani aktual i reklamave ndërkombëtare të kompanisë është thjesht...

Lajme të tjera

Web TV