Simon Cowell zbulon arsyen se pse detyrohet të mbajë syze me ngjyrë të kuqe!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manjati i muzikës, Simon Cowell, 64 vjeç, së fundmi ka treguar se përse shihet shpesh me syze me ngjyrë të kuqe gjatë xhirimeve. Simon ka treguar për një gjendje shëndetësore me të cilën ai lufton dhe se si syzet e tij të ngjyrosura me të kuqe, bëjnë botën e ndryshimit për të.

“Syzet e kuqe janë sepse kam drita në sytë e mi gjatë gjithë ditës dhe është si një lazer dhe kam migrenë dhe kjo është si një filtër. Dhe ato në fakt bëjnë punë”. Por kur u pyet nëse mund të fillonte një trend të modës, ai bëri shaka: ‘Unë nuk mendoj se dikush e ka kopjuar ndonjëherë modën time’”.

Më shumë se 5.6 milionë njerëz vetëm në Angli vuajnë nga migrena, me rreth 190 000 që vuajnë nga sulmet e migrenës çdo ditë. Shkaktarët mund të përfshijnë, ankthin, depresionin, stresin, mungesën e gjumit dhe shumë kafeinë./E.Ç

Të fundit

‘Çmenden’ protestuesit futen në pistë, autoritetet e aeroportit bëjnë lëvizjen urgjente

Mëngjesin e së shtunës, aeroporti i Mynihut është mbyllur sepse disa aktivistë për mbrojtjen e klimës kaluan pengesat dhe...

Burri qëllon për vdekje vjehrrën dhe plagos gruan, në fund vret veten

Në vendbanimin Radniçka në Bjellovar të Kroacisë, në një shtëpi familjare janë gjetur dy persona të vdekur dhe një i plagosur rëndë, i cili...

Emigrantët protestë simbolike në Milano: Duam votë në 2025!

Pasi hodhën mbi kokat e deputetëve vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e diasporës, përmes thirrjes “duam të votojmë” në një protestë simbolike brenda...

70 % e hoteleve në Sarandë të rezervuara për verën! Çipa: numri i turistëve në rritje

Prenotimet në qytetin e Sarandës për periudhën e verës korrik-gusht-shtator janë në nivelet 60 - 70%. Kreu i operatorëve tustikë Arben Çipa thotë se kjo...

Spanjë, turizmi nën presion për shkak të thatësirës së madhe

Sektori i turizmit në Spanjë po kritikohet gjithnjë e më shumë për shkak të konsumit të lartë të ujit. Por politika i eviton masat...

Lajme të tjera

Web TV