Letra e ndjerë e Lori Hoxhës për të atin, në 16 vjetorin e ndarjes së tij nga jeta

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Themeluesi i Top Medias, Dritan Hoxha u përkujtua dje në 16 vjetorin e vdekjes së tij.

Më 23 maj 2008 Dritan Hoxha u nda nga jeta, pas një aksidenti tragjik të ndodhur në Tiranë.

Në këtë ditë, Lori Hoxha ka ndarë një letër publike për të atin, ku shkruan:

“Babit, ne pervjetorin e ikjes se tij.

I shkruajta Sares ne mengjes qe ndihem ne faj qe nuk jam me e trishtuar per ikjen tende, ne faj qe ndoshta hapsira midis momenteve kur te kujtoj do zgjatet sa me shume vite kalojne. E nderkohe qe shkruaja, mu mbushen syte me lot e mu mbush gjoksi me mall. Ne fakt ajo qe besoj une ka ndodhur eshte qe nuk e lejoj me dashurine per ty, te paperdorur e pafalur, te me plasi shpirtin, por e coj aty ku do doje ti qe ne te gjithe ta conim dashurine per ty; tek familja dhe Top Channel. Meritoje te jetoje me gjate e te shijoje me ne cdo kujtim por sic na pelqen ta themi ne ndonjehere per hir te te pandryshushmes eshte qe ike ne ngritje pa e pare kurre majen por as tatepjeten. Ndoshta sdo isha bere kjo qe jam po te me kishe shoqeruar 16 vitet e fundit e megjithate do ta zgjidhja cdo here ate rruge. Vazhdo te me japesh shenja. I shoh dhe te ndjek, e sa me shume punoj per endrrat e tua aq me shume te ndjej afer.”/E.Ç

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lori Hoxha (@lorihoxha)

Të fundit

GJKKO dënon me 1 vit burg ish-kryebashkiaken e Libohovës, Luiza Mandi

Gjykata e Posaçme, ka dënuar më 1 vit burg ish-kryebashkiaken e Libohovës Luiza Mandi, për vepren penale të shpërdorimit...

Shkodër, dhunohet punonjësi i Bashkisë, Ermal Dizdari

Punonjësi i bashkisë së Shkodrës Ermal Dizdari është dhunuar gjatë një konflikti. Ngjarja është shënuar rreth ors 09:00 në lagjen “Salo Halili’. Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës...

“Musine Kokalari” po rilind”, Rama: 100 objekte arsimore përfundojnë këtë vit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në Facebook pamje nga rindërtimi i shkollës 9-vjeçare “Musine Kokalari”, në Tiranë. Gjithashtu Rama shprehet se gati 100 objekte arsimore...

Si ta përballoni të nxehtin e verës pa kondicioner

Vera ka nisur zyrtarisht dhe siç duken parashikimet e motit, temperaturat edhe këtë vit do të jenë përvëluese për miliona njerëz në të gjithë...

19-vjeçarja kallëzon në polici se kërcënohet në rrjete sociale nga persona të panjohur

Një 19-vjeçare nga Bulqiza ka kallëzuar në polici se është kërcënuar në rrjete sociale nga persona të panjohur. Uniformat blu po vijojnë hetimet për identifikimin...

Lajme të tjera

Web TV