test

Drejtonte makinën në efektin e drogës/ Shoferi humb kontrollin, përfundon në një banesë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident ka ndodhur në Tiranë, ku një shofer i cili drejtonte mjetin nën efektin e alkolit ka humbur drejtimin e mjetit, duke dalë nga karrexhata e duke përfunduar në një banesë private.

Shoferi ka përfunduar në prangat e policisë.

Policia ka njoftuar se ka shkuar në 116 numri i drejtuesve të mjeteve që kanë rezultuar nën efektin e drogave, pas testimit me aparatin AquilaScan.

Tiranë/ Shkon në 116 numri i drejtuesve të mjeteve që kanë rezultuar nën efektin e drogave, pas testimit me aparatin AquilaScan.

Nuk rregullon shpejtësinë me mjet në qëndra të banuara, humb kontrollin e drejtimit të mjetit, del nga karrexhata dhe si pasojë përfundon në banesë private. Drejtuesi i automjetit me iniciale R.M, ka manifestuar sjellje të dyshimta në raport me kërkesat ligjore të punonjësve të policisë, dhe nga verifikimi me drogtëstues rezultoi nën efektin e lëndëve droguese THC, si dhe në gjëndje të dehur.

Sa më sipër, u bë menjëherë kapja në flagrancë e drejtuesit të automjetit si i dyshuar për veprën penale “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt”, parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë./E.T

Të fundit

Begaj takim me përfaqësuesit e Diasporës shqiptare në Gjermani: I keni dyert hapur!

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj zhvilloi këtë të enjte në Berlin një takim me përfaqësues të Diasporës...

Klaus Gjasula 6 muajsh e 18 ditë dhe Klaus Gjasula 34 vjeç, 6 muaj e 5 ditë

Nga ROLAND QAFOKU Në minutën e 72-të u fut në fushë si zëvendësues; Në minutën e 76-të shënoi autogol; Në minutën e 95-të shënoi gol;...

Ku të shkoni për pushime verore?! Ne e kemi zgjidhjen për ju…

Vera ka mbërritur dhe temperaturat e larta me siguri ju kanë shtuar dëshirën për të shkuar në pushime. Nëse ende nuk e keni vendosur...

Euro nën 100 lekë / Shkaqet e zhvlerësimit të monedhës europiane

Eksperti i ekonomisë Pano Soko ka deklaruar se arsyeja kryesore pse euro ka zbritur nën 100 lekë janë flukset e panjohura të parave që...

I nxehti afrikan ‘zbarkon’ në Shqipëri/ Sot dhe nesër temperaturat deri në 41 gradë C

Meteorologia Lejda Porja, në një lidhje live në një program televiziv ka bërë një përmbledhje të situatës së motit gjatë ditës së sotme dhe...

Lajme të tjera

Web TV