PD: Veliaj hakmerret ndaj Ramës, pasi e detyroi të lyente shkallët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa me anë të një statusi në Facebook, ka hedhur akuza të rënda mbi Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ku sipas saj ka bërë hakmarrje ndaj kryeministri Rama.

Kjo hakmarrje lidhet me faktin që Veliaj shtron dreka festive ndërkohë që banorët janë ende pastrehë. Zhupa shton se Veliaj ka reaguar në këtë mënyrë pasi kryeministri e turpëroi publikisht duke e detyruar të lyej shkallët.

Statusi i Ina Zhupës

Banorët e Tiranës ende janë pa strehe edhe pa siguri pas tërmetit ndërsa Veliaj shtron darka festive edhe kundër urdhrit dhe VKM së Rames!

Pasi e urdhëroj të lyej shkallët e një banese sociale, pasi e turpëroi publikisht kur i tha se “nëse të duhet, ti e ha të gjalle gjelin e detit”, Erion Veliaj ka gjetur një formë hakmarrje ndaj Ramës, duke i vënë në dyshim autoritetin!

Në kundërshtim me VKM e Ramës, dhe me deklaratën e tij publike që: “Askush nuk duhet të dedikoje fond nga institucione buxhetore apo jo buxhetore, nga institucionet të qeverisjes vendore për vitin e ri, për darka e për valle”, Veliaj ka vazhduar ahengun festiv me administratorët e bashkisë, anëtarë të këshillit bashkiak dhe të ftuar të tjerë të tij.

Shqipëria Solidare është thjeshtë slogani, për qejfet e tyre edhe paratë për oligarkët nuk kanë luajtur asnjë qindarkë!/Fjala.al


Të fundit

Amnistia fiskale/ Rama u tregon “derën” ambasadorëve

Kryeministri Edi Rama ftoi trojkën e amabsadorëve në një takim për amnistinë fiskale, ku vetë nuk ishte i pranishëm...

Amnistia fiskale/ Kim: Mos e bëni, rrezikoni BE-në, Rama i vendosur për ta kaluar

Kambanat e Juri Kim Kritikat për “paratë e pista” dhe qëndrimet për Berishën e Metën Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim është shprehur kundër amnistisë...

Horoskopi ditor, 30 shtator 2022

DASHI Përpiquni të qëndroni të qetë, sepse jo gjithçka shkon sipas planit. Në të kaluarën e afërt, në fakt, ka pasur disa diskutime dhe zënka,...

Vajza iu vra gjatë protestave, babai kërcen në varrimin e saj pas premtimit se…(Video)

Që pas publikimit të lajmit për vrasjen e 22-vjeçares Mahsa Amini nga policia e moralit, Irani është përfshirë nga një valë protestash të dhunshme,...

Lajme të tjera

Web TV