Kush janë telefonat inteligjentë më të shitur në botë?!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Teknologjia e telekomunikacionit ka përparuar shumë këtë dekadë saqë ka bërë që kompanitë kryesore iPhone dhe Samsung të nxjerrin çdo 6 muaj nga një model të ri.

Ky fluks i madh prodhimi ka sjellë konfuzion pasi janë të shumtë ata që mendojnë se telefonat më të shitur janë iPhone 11 dhe Samsung Galaxy S10.

Por, teknologjia duket se po ecën më shpejt se informacioni ndaj dhe asnjë prej këtyre dy telefonave nuk është aparati më i shitur. Është pikërisht iPhone XR i Apple, i cili është në krye të shitjeve globale.

Në vendin e dytë është modeli i intervalit të mesëm Samsung Galaxy A10 dhe A50 në vendin e tretë.

Prodhuesi Oppo, i cili është veçanërisht i përfaqësuar fuqishëm në Azi, vjen në vendin e katërt. Edhe pse kryeson iPhone, Samsung përfaqësohet nga tre prodhime në top 10-shen e këtij klasifikimi./Fjala.al

Të fundit

Bashës nuk i del inati me kthimin e Berishës në PD: “Pazar për Xhaçkën”

Shpëtimi i mandatit të Olta Xhaçkës nga Kuvendi, në leximin politik të Lulzim Bashës është një pazar tjetër mes...

Çfarë po sjell era Bardhi për PD-në e Rithemelimit

Po ajo mënyrë funksionimi: E paqartë, e pa vendosur, e dyzuar dhe pa ide. Rithemelimi nën drejtimin e Gazmend Bardhit si numri dy, nuk...

Parashikimi i motit 15 Prill 2024, si do të ndryshojnë temperaturat

Vendi ynë, do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët dhe i ngrohtë të jenë dominant. Kjo...

Shqipëria, e gjashta për vdekjet më të larta nga aksidentet rrugore në Europë

Ndonëse kanë ardhur në ulje, vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri mbeten ndër më të lartat në Europë. Sipas INSTAT, në vitin 2022, 164 persona...

Lajme të tjera

Web TV