Shenja që tregojnë se telefoni juaj iPhone ose Android mund të jetë hakuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Disa shenja tregojnë se telefoni juaj iPhone ose Android mund të jetë “hakuar” nga “kriminelët” kibernetikë.

Ekspertja kibernetike e McAfee, Natalie Maxfield zbuloi disa të dhëna që nënkuptojnë se ju mund të jeni objektivi i një hakeri.

Hakerët mund të përdorin malware për të vjedhur informacionin tuaj për t’ju shitur ose për t’ju mashtruar.

Një nga shenjat paralajmëruese që duhet të keni kujdes është çdo telefonatë dalëse në regjistrin tuaj që nuk e keni bërë.

Gjithashtu duhet të keni kujdes me reklamat që shfaqen papritur në telefonin tuaj.

Nëse dikush ka hakuar telefonin tuaj, ai mund të jetë në gjendje të vjedhë informacionin tuaj dhe të hyrjes në llogaritë tuaja./I.S

Të fundit

Mbi të pakënaqurit nga Perëndimi, që ka zbarkuar në Tiranë

Nga Mero Baze Mbajtja sot e Samitit të Ballkanit Perëndimor me BE për planin e ri të rritjes, si dhe...

Berisha: Dy takimet në Tiranë nuk ishin samite

Ish-kryeministri Sali Berisha foli mbrëmjen e sotme për dy samitet e mbajtura në Tiranë në dy ditët e fundit. Berisha tha se të dyja takimet...

U tha se thumboi Arbana Osmanin për ‘Big Brother VIP’, reagon Dea Mishel

Një postim i Dea Mishel gjatë spektaklit të kaluar të 'Big Brother VIP Albania 3' shkaktoi disa polemika në rrjet. “Unë e ndjek Big-un sivjet...

A ka pasur Shqipëria Aleks Navalny-t e saj?

Nga Ylli Pata Historia e eleminimit të njeriut që mund t’i trondiste pushtetin Vladimir Putinit ka marrë sot kryeartikutjt e mediave kryesore në botë. Disa thonë...

“Duke shtyrë procesin!”/ Rama publikon foton komike me Varhelyin gjatë Samitit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetin social “Instagram” një foto ku shfaqet duke shoqëruar komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi...

Lajme të tjera

Web TV