test

“Djemtë në burg më japin çokollata”/ Zogu i Tiranës’ rrëfehet nga qelia

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas skandalit të përgjimeve, Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si “Zogu i Tiranës”. rrëfen si ndihet brenda qelive të burgut 313 në Tiranë.
Përmes një bisede telefonike për “Panorama Plus”, ai ka thënë se shkon shumë mirë më të dënuarit e tjerë.

Telefonata e Hermes Nikaj:

E si po ia kalon në Burgun 313? Ka diçka argëtuese në këtë dramë jete?

Unë këtu po bëj 5 javë në total. Më kanë trajtuar shumë, shumë mirë, pasi unë jam me kujdes të veçantë. Po gjendja ime shëndetësore e psikologjike është e rënduar. Nuk mund të rrijë një gazetar i mbyllur në qeli.

Si sillen të burgosurit me ty, ndihesh i frikësuar?

Jo, më trajtojnë me kujdes. Sillen shumë mirë, më sjellin çokollata, paketa, përkujdesen për mua.

Je bërë mik special me ndonjë?

Patjetër, unë shoqërohem me të gjithë këtu. Mua më do çdo mashkull, malësor apo fushor të jetë.

Të ka transformuar burgu fizikisht?

Kështu vazhdoj të jem seksi dhe vazhdoj të vishem bukur. Këtu më thërrasin “o seksi i burgut” të gjithë, nga të burgosurit e deri te gardianët. Më thonë “sa erdhe ti na zbukurove burgun, o dielli i burgut!

Çfarë ke bërë ti aty për të tërhequr vëmendjen?

Unë vëmendjen e kam pasur sepse mua më njeh gjithë bota. Jam shumë i kënaqur nga Burgu 313, pasi këtu më trajtojnë mirë. Jam në kat të tretë, ku vuajnë dënimin njerëz të ngritur e çuna jo problematikë, të qetë, siç më thonë shefat këtu.

Janë të mirë në pamje?

Po janë yje, nga dy metra dhe të gjithë më drejtohen jo me emër, por “o zemra ime”.

Lexo edhe :  Kur do fillojë "Big Brother VIP 4"? Ledion Liço e zbulon…

Kujtojmë se Nikaj ndodhet në qeli pasi akuzohet për prostitucion. Ai u kap në flagrancë, në një hotel në autostradë së bashku me një djalë nga Mamurrasi. Në përgjimet e dosjes ku është i përfshirë “Zogu”, lakohen edhe një sërë emrash të tjerë të showbizz-it.

Të fundit

Reporteri shqiptar bëhet bujë në gazetat e huaja, parashikoi autogolin e Calafiorit

Calafiori dhe parashikimi absurd i gazetarit shqiptar në Spanjë-Itali: "Si ia dolën?" Profecia e pabesueshme e gazetarit për ndeshjen...

Denaj: Në 5 muaj, eksportet bujqësore u rritën me 12%

Eksportet bujqësore në Shqipëri kanë shënuar një rritje të konsiderueshme prej 12% për 5-mujorin e parë të këtij viti, duke arritur në 182 mijë...

Jul Deda flet për raportin me Heidin pas BBVIP: Nuk më ka marrë në telefon

Julian Deda ishte i ftuar në “Wake Up”, ku foli për eksperiencën në Big Brother VIP, por edhe për periudhën pas daljes. Ndërsa tha...

“Çmendet” moti në Evropë, Italia “përvëlohet” nga i nxehti, zjarret pushtojnë Turqinë

Temperaturat e larta kanë “pushtuar” pjesë të Evropës duke shkaktuar edhe problem të mëdha deri në pasojë vdekje të shumë banorëve. Por, nga ana...

Mekë/ Qindra pelegrinë humbin jetën, temperaturat arrijnë 49 gradë

Qindra njerëz kanë vdekur dhe mijëra janë trajtuar për goditje të nxehtësisë gjatë pelegrinazhit vjetor të haxhit në Mekë në mes të temperaturave ekstreme...

Lajme të tjera

Web TV