Tirana “pushtohet” nga mjegulla

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tirana ka lënë pas shirat dhe këtë mbrëmje është përfshirë nga mjegulla, një fenomen i pazakontë për kryeqytetin.

Prej fillimit të janarit jo vetëm kryeqyteti por gjithë Shqipëria janë përfshirë nga moti i ftohtë dhe nga kjo ka ardhur edhe mjegulla e sotme.

Nga pamjet duket se si kryeqyteti është përfshirë nga mjegulla që ka ‘zbardhur’ Tiranën këtë mbrëmje.

Mjegulla bën që shikueshmëria e drejtuesve të automjeteve të jetë e ulët.

Ndërkohë që apelohet për qarkullim të kujdesshëm për të shmangur aksidente të mundshme.

Të fundit

A mund të rritet mëlçia në nyjet limfatike? Sfida e re e një startup-i

Përdorimi i nyjeve limfatike të pacientëve të gjallë si bioreaktorë të vegjël, pra mjedise në të cilat rriten sa...

Skandal në ‘Për’puthen’/ Buçi-Erikës: Për kokë të çunave po të them, o vari*****

Buçi, konkurrent i formatit ‘Për’puthen’ është çmendur nga kërcimi që Erika i ka bërë Muratit në emision. Kjo pasi Buçi është shoqëruar disa herë me...

Irani gati të sulmojë Izraelin, tension i lartë në Lindjen e Mesme

Një goditje nga Irani ndaj Izraelit është një kërcënim “real dhe i besueshëm”. Deklarata vjen nga Shtëpia e Bardhë teksa frika për një sulm të afërt...

Lufta në Ukrainë/ 399 zona banimi pa energji elektrike pas sulmeve ruse

Në Ukrainë, 399 zona banimi mbetën pa energji elektrike pas sulmveve më të fundit ruse. Kjo u njoftua nga kompania shtetërore Ukrenergo, duke shpjeguar...

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar…”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Koreografi Ilir Shaqiri ishte i ftuar sot në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, pas një shkëputje të shkurtër nga ekrani. Mes të tjerash, Ilir...

Lajme të tjera

Web TV