Historiku i të dashurve të Dua Lipës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja shqiptare më famë botërore, Dua Lipa edhe pse 24-vjeç nuk ka patur fat në dashuri dhe këtë e tregon më së miri historiku i të dashurve të saj. Në listën e të dashurve të saj përfshihet edhe reperi Ledri Vula, por lidhja e tyre zgjati pak pasi ai ishte shumë i angazhuar me karrierën e tij.

Këta janë lidhjet më të gjata të këngëtares Dua Lipa:

Anwar Hadid

Ai është vëllai i motrave Bella dhe Gigi Hadid. Ata konfirmuan lidhjen e tyre në korrik të vitin 2019.

Isaac Carew

I njohur si model dhe guzhinjer, Isaac u bë i famshëm nga lidhja që pati me këngëtaren shqiptare. Ata kanë një histori shumë të gjatë pasi ishin të lidhur që në vitin 2013. Ata kanë përjetuar disa herë ndarje mes tyre por u ndanë përfundimisht në vitin 2019.

Paul Klein

Ashtu si dhe shumica e këngëtareve edhe Dua Lipa pati një lidhje sezonale muzikantin amerikan Paul Klein.

Chris Martin

Chris Martin thuhet se flirtoi me këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, në prapaskenat e festivalit “Glastonbury” në vitin 2017./Fjala.al

 

Të fundit

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Vendet e lira të punës/ Vetëm 7.6% e tyre kërkojnë arsim të lartë

Më datën 21 maj, Agjencia Kombëtare e Punësimit shpalli rreth 2010 vende të lira pune në të gjithë vendin, por nga përpunimi i të...

Lajme të tjera

Web TV