Gjendet pronarja e makinës që u rrëmbye Jan Prenga

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjendet pronarja e makinës me të cilën u rrëmbye Jan Prenga. Kaje Tufa ose Rutani është këngëtarja të cilës i është vjedhur makina Range Rover.  Kaje Tufa është këngëtare tallavaje në qytetin e Tiranës dhe jo vetëm.

Ajo  ka depozituar kallëzim penal në një komisariat të Tiranës për vjedhjen e makinës. Ndërkohë automjeti i saj që u gjend  i djegur ditën që u rrëmbye Jan Prenga, e cila u vodh në Tiranë në 26 nëntor 2019.  Policia kishte nisur hetimet pas kallëzimit të këngëtares por nuk ka mundur të bjerë në gjurmët e mjetit. Ende nuk dihet se si makina ka rënë në dorë të personave që me pas e përdorën për rrëmbimin e Jan Prengës në Kamëz në 17 Janar 2020.

 


Të fundit

“Di shumë gjëra”/ Gazetarja i kthehet Oltës: Zoti nuk u kursye aspak për ty përse po…

Këtë javë Olta Gixhari e ka zhvilluar lojën e saj me “kërcënime”. Siç nuk i ka hije një gruaje,...

Vrasja që tronditi vendin/ Flet djali i viktimës në Gramsh: Mos ma njëllosni babain

Nipi i Xhevit Sinanit ka folur pas krimit të rëndë në Gramsh, ku i moshuari vrau gruan dhe vëllain e tij. Djali i viktimës, Shaqir...

E reja humbi jetën disa ditë pas lindjes/ Materniteti “Koco Gliozheni”: Në momentin që..

Materniteti  “Koco Gliozheni” ka reaguar pasi një 30-vjeçare humbi jetën disa ditë pas lindjes. Përmes një deklarate zyrtare, SUOGJ “Koco Gliozheni” thekson se lindja e...

Transferimi më i shtrenjtë në histori të Premier League, Chelsea zyrtarizon Enzo Fernadez

Chelsea ka konfirmuar zyrtarisht se ka transferuar mesfushorin argjentinas Enzo Fernandez nga Benfica. Për klubin londinez ky është transferimi më i shtrenjtë në histori të...

Agron Duka zbulon ‘formulën’, ja si do i fitojë opozita zgjedhjet e 14 majit

Kreu i PAA-së, Agron Duka ka treguar “formulën” se si opozita të fitojë zgjedhjet e 14 majit. Duka theksoi se opozita duhet bashkuar rreth kandidatit...

Lajme të tjera

Web TV