Vrasja makabre e foshnjës 8 muajshe, dënohet me vdekje 48-vjeçari

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është një ngjarje e rëndë për të cilën kanë përfunduar hetimet dhe madje edhe gjykimet. Një burrë dhe një grua janë vënë nën akuzën e rëndë të vrasjes së një foshnjëje vetëm 8 muaj-she. Nëna e vet bashkë me mikun e saj janë personat përgjegjës për atë krim të rëndë ndërkohë që bëhet me dije se autori do të dënohet edhe me vdekje.

Autori i vrasjes!

Sipas medieve, bëhet me dije se krimi makabër i ndodhur në Bjellorusi tregon një burrë 48-vjeçar që ka kryer aktin e tmerrshëm të vrasjes së një foshnje 8 muaj-she duke i këputur kokën. Dënimi i dhënë për bjellorusin që kreu këtë akt është ekzekutimi me vdekje me një plumb në kokë. Sipas të dhënave ai quhet Viktor Syarhel, mik i familjes, i cili ndodhej në banesë së bashku me nënën e vajzës dhe ishin duke pirë para se të ndodhte vrasja makabre. Dyshohet se vajza ka qarë duke iu prishur qetësinë e për pasojë edhe në pije e sipër ta ketë kryer aktin.  Nëna e vajzës, Nataliya Kolb, 26 vjeç, është dënuar me 25 vjet burg si bashkëpunëtore në vrasje.

Vogëlushja është gjetur nga babai i saj i cili, kur u kthye në banesë me dy fëmijët e tjerë përkatësisht 4 dhe 6 vjeç, pa skenën horror, vajzën e tij pa kokë dhe vendin të mbushur në gjak. Siç dihet Bjellorusia është i vetmi shtet në Evropë që ende jep masë dënimi me vdekje për krime të rënda, madje duke përcaktuar edhe se me çfarë do të ekzekutohet personi! n.k/Fjala.al/


Të fundit

Akuzat për tradhti/ Rama: Për Kosovën e lirë kam folur mes Beogradit

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një qëndrim ndaj komentuesve në Kosovë por edhe Shqipëri, të cilët e quajnë “tradhtar”,...

Horoskopi ditor, 11 gusht 2021

Dashi Sido që të vijnë punët gjatë kësaj dite mirë është të mos ndikoheni nga të tjerët për të ndërmarrë hapa. Ju që jeni prej...

Ja farat që ndihmojnë në dobësim dhe në përmisimin e tretjes

Farat chia janë një shtesë e shëndetshme për çdo dietë. Këto fara të vogla sjellin një grusht të fuqishëm ushqyes, por një trend i...

Lajme të tjera

Web TV