5 detaje që mund t’i keni humbur nga Premier Liga këtë javë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kampionati i Premierë Ligë mund të cilësohet si një nga më dinamikët në botën e futbollit. Çdo javë ka risi dhe rezultate të veçanta që ndoshta nuk janë arrirë më parë nga skuadrat që konkurrojnë në këtë kategori, qofshin ato pozitive, apo më të ulëtat në historitë e klubeve.

Më poshtë Daily Mail ka renditur 5 nga detajet më të rëndësishme që mund të jenë humbur këtë javë në Premierë Ligës:

    1. Liverpool ndodhet 22 pikë larg vendit të dytë të kategorisë, të mbajtur nga Manchester City në renditjen e kampionatit më të madh të futbollit në Angli, Premierë Ligë pas fitores 4-0 ndaj Southampton
    2. Stepen Bergwijn’s u bë lojtari i 250 që shënon për “Spursat” në Premierë Ligë në ndeshjen Tottenham-Manchester City, e cila u mbyll me rezultatin 2-0.
    3. Manchester United kanë dështuar në ndeshjen e kthimit në shtëpi për herë të parë që nga marsi i 2014-ës, Manchester United-Wolves 0-0.
    4. Arsenal ka fituar vetëm 6 ndeshje të Premierë Ligës këtë sezon, duke shënuar rezultatin më të ulët në këtë fazë të kompeticionit që prej sezonit të viteve 1912-1913, në ndeshjen Byrnley-Arsenal 0-0.
    5. Asnjë portier nuk e ka mbrojtur portën më mirë se Dean Hederson në këtë sezon të Premierë Ligë./Fjala.al/Katerina Tafa/

 

Të fundit

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, bota duhet të veprojë: kriza na kërcënon të gjithëve

Netanyahu donte një konflikt më të gjerë dhe Teherani ka hyrë në grackën e tij. Fuqitë e mëdha duhet...

Bashës nuk i del inati me kthimin e Berishës në PD: “Pazar për Xhaçkën”

Shpëtimi i mandatit të Olta Xhaçkës nga Kuvendi, në leximin politik të Lulzim Bashës është një pazar tjetër mes PS dhe Rithemelimit. Në këmbim...

Çfarë po sjell era Bardhi për PD-në e Rithemelimit

Po ajo mënyrë funksionimi: E paqartë, e pa vendosur, e dyzuar dhe pa ide. Rithemelimi nën drejtimin e Gazmend Bardhit si numri dy, nuk...

Parashikimi i motit 15 Prill 2024, si do të ndryshojnë temperaturat

Vendi ynë, do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët dhe i ngrohtë të jenë dominant. Kjo...

Lajme të tjera

Web TV