test

VIDEO/ Mourinho e pranon hapur, humbën më të mirët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tottenham fitoi me rezultatin 3-2 ndaj skuadrës së Southamptonit mbrëmjen e djeshme në takimin për Kupën FA.

Pas kësaj ndeshje trajneri i “Spurs” Jose Mourinho e ka pranuar hapur se në këtë takim humbi skuadra më e mirë.

“BT Sport” raporton se portugezi ia ka thënë këtë gjë homologut të tij, Ralph Hasenhuttl si dhe gazetarëve të pranishëm.

“Më duhet të jem i sinqertë. Humbi skuadra më e mirë. Nëse shikon në një mënyrë pragmatike, duke mos harruar se ata kishin në dispozicion lojtarin më të mirë, ekipin më të mirë të mundshëm, kishin një ditë më shumë për të pushuar, ne ishim në vështirësi për ta ndërtuar skuadrën. Shumë lodhje pas ndeshjes ndaj Manchester Cityt. Nëse e analizon në një mënyrë të thjeshtë, pragmatike, ekipi më i mirë humbi. Ata luajtën më mirë se ne.”-u shpreh para medieve tekniku.

Më tej Mourinho ka folur dhe për skuadrën e tij, duke theksuar se ishin në një nivel shumë të mirë.

“Mirëpo, unë nuk mund t’i lë anash të gjitha rrethanat dhe lojtarët e mi, ata ishin fenomenalë. Më duhej ta menaxhoja këtë lojë shahu pa të gjitha figurat”,-deklaroi trajneri i Tottenham./Fjala.al/

Të fundit

Anglia zhgënjen në Frankfurt, barazim me gola ndaj Danimarkës

Anglia barazoi 1-1 me Danimarkën në Frankfurt, në përballjen e vlefshme për Europianin.  “3 luanët” realizuan të parët me...

Lufta me kancerin, studimi: Stresi, katalizator për përhapjen e metastazave

Tashmë prej një kohe të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që pikërisht tensioni konstant psikik është...

Shqiptari ngacmon tifozen më ‘hot’ në botë, çfarë s’u pa gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin në Hamburg një ditë më parë, aty ku Kombëtarja u përball me Kroacinë. Ndeshja përfundoi barazim 2-2, ku dy...

Fiton garën për kreun e ri të NATO, kush është “pëshpëritësi i Trump”

Kryeministri holandez në largim, Mark Rutte, ka fituar garën për t’u bërë kreu i ardhshëm i NATO-s në një moment të rrezikshëm për aleancën...

Panik në Berat/ 7-vjeçari bllokohet brenda në banesë, ndërhyn zjarrfikësja

Një çift bashkëshoshtësh, banues në lagjen “30-Vjetori” në Berat, kanë dalë nga banesa për të bërë pazar, duke lënë në gjumë fëmijën e tyre...

Lajme të tjera

Web TV