Pjesë e mafias shqiptare? Ish-zëvendëskryeministri tregon të vërtetën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-zëvendëskryeministri i Australisë, Barnaby Joyce i’u përgjigj thashethemeve se ai është pjesë e mafias shqiptare.

I keni dëgjuar, thashethemet se ish-zëvendëskryeministri po bashkëpunon me mafian shqiptare?

Sipas Barnaby është një nga thashethemet më tipike që po qarkullojnë për të, vetëm se askush nuk ka dëgjuar më parë për këtë dhe ish-zëvendëskryeministri është i vetmi që i paska dëgjuar.

Para se të mohonte thashethemet, Barnaby në të vërtetë po fliste rreth ndikimit të platformave Google dhe Facebook në gazetari, ndërsa ishte i ftuar në emisionin e mëngjesit.

Intervista në Sidney Morning Herald mori një kthesë kur ai filloi të flasë për disa nga lajmet e rreme që kanë qarkulluar për të ndër vite.

“Një thashethem qesharak është se unë jam pjesë e mafias shqiptare. Nuk është e vërtetë“tha ai në emisionin e mëngjesit./Fjala.al


Të fundit

Barça ‘kafshatë e lehtë’ për Bayernin, Juventusi i Allegrit ‘zgjohet’ në Champions!

Barcelona pa Lionel Messi-n ishte tepër e dobët për Bajernin e Mynihut, që në Spanjë fitoi pastër me rezultatin...

Braçe shpërndan mesazhin e kongresmenes amerikane: Takso të pasurit! Në Amerikë nuk kanë pikën e kompleksit ta thonë…

Ish-zëvendës kryeministri Erion Braçe mbështet taksimin për të pasurit dhe lehtësimin e kësaj barre për klasën e punëtore dhe shtresën e mesme. Këtë Braçe e...

Goditi me top rojen e sigurisë/ Gjesti i Cristiano Ronaldos bëhet viral në rrjetet sociale (Video)

Një tjetër gjest për t’u vlerësuar ai i Cristiano Ronaldos, pavarësisht se ekipi i tij humbi. Në fakt, gjithcka ndodhi para se të fillonte...

“Vaksina s’të mbron 100 %”/ Skënder Brataj shpjegon rastet e vdekjeve të personave me dy doza

Anëtari i Komitetit Teknik Dr. Skënder Brataj e vlerëson shumë kritike situatën e Covid 19 për shkak të dezinformimit të qytetarëve nga rrjete sociale...

Panik në SHBA! Al-Kaeda mund të sulmojë sërish brenda një viti

Drejtori i CIA-s në SHBA, Scott D. Berrier pretendon se Al Kaeda mund të jetë gati për të "kërcënuar" SHBA-në brenda një viti. Përpara marrjes...

Lajme të tjera

Web TV