Maqedoni e Veriut-Kosovë, FFM ndalon shitjen e biletave për qytetet me shqiptarë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ditën e sotme ka nisur shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni e Veriut-Kosovë, e cila është e vlefshme për fazën e play-off në Ligën e Kombeve.

Ky takim do të zhvillohet më 26 mars në stadiumin e Shkupit, ndërsa i çuditshëm është fakti se biletat mund të gjenden kudo, përveçse në qytetet ku jetojnë shqiptarë si në Tetovë, Gostivar, Kumanovë, Strugë.

FFM si duket ka marrë këtë vendim nga frika se në stadium mund të jenë më shumë shqiptarë se sa maqedonas. Madje mbi të gjitha theksohet se çdo biletë do të jetë e personalizuar, teksa 1 person mund të blejë vetëm 1 biletë me 1 mjet identifikimi.

–  Biletaria e Arenës “Todor Proeski” (çdo ditë nga ora 10:00 deri në orën 18:00)

–  T.A. Globus – Ohër

–  T.A. Bran – Prilep

–  Kafe Bar “Koncept” – Strumicë

–  Simbol Kafe – Shtip

–  Literatura – Manastir

–  Kiosk Korzo – Negotinë

–  Uni Son – Veles

–  Tobako Leni  – Gjevgjeli

–  Libero Travel – Koçani

Biletat për tribunat jugore dhe veriore do të kushtojnë nga 300 dhe 400 denarëve./Fjala.al/

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV