Nis shitja e biletave të finales së Championsit, UEFA bën publike çmimet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

UEFA ka zyrtarizuar shitjen e biletave për finalen e Champions League 2019-2020, që do të zhvillohet më 30 maj në Stamboll.

Ndonëse shumë aktivitet sportive janë anuluar e shumë të tjerë janë postuar ose vendosur të zhvillohen me dyer të mbyllura, qeveria e futbollit europian ka zyrtarizuar se ndeshja më e rëndësishme e vitit të luhet me praninë e tifozëve.

UEFA komunikoj se shitja e biletave për të ndjekur finalen e Championsit në stadiumin “Olimpik Ataturk” ka filluar sot dhe se afati i fundit do jetë 12 marsi.

Çmimet e biletave variojnë nga 70 euro minimalja deri në 600 euro maksimumi.

Sipas kategorive të përcaktuara çmimet e biletave për finalen e Championsit janë:

Kategoria 4: 70 euro

Kategoria 3: 180 euro

Kategoria 2: 450 euro

Kategoria 1: 600 euro

Ndërkohë biletat mund të merren përmes platformës on-line të UEFA-s, ndërkohë që 40 mijë bileta të tjera do të shpërndahen për tifozët e dy skuadrave finaliste në një moment të dytë./Fjala.al/

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV