U kthyen nga Shqipëria, dyshohet se 2 vëllezërit shqiptarë janë prekur nga koronavirusi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy nxënës me origjinë shqiptare në Leheo,të Korinthit, dyshohet se janë të infektuar nga koronavirusi i ri, Covid-19. Dy vëllezërit kanë shfaqur simptoma të ngjashme me koronavirusin, Covid-19.

Dy vëllezërit kishin udhëtuar pak ditë më parë drejt Shqipërisë për të takuar të atin i cili sapo kishte ardhur nga Italia veriore. Fëmijët nuk kanë shfaqur simptoma të koronavirusit kur kanë mbërritur në Greqi, raporton “News 24”.

Autoritetet shëndetësore të Korinthit, thanë se dy vëllezërit kanë simptoma të lehta të gripit, por kjo nuk i ka qetësuar prindërit e fëmijëve të tjerë që frekuentojnë të njëjtën shkollë. Ata kanë kërkuar mbylljen e shkollës./Fjala.al


Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...

Lajme të tjera

Web TV