Bashkia Elbasan anulon festimet e “Ditës së Verës”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bashkia e Elbasanit ka anuluar aktivitetet e parashikuar për “Ditën e Verës”, 14 mars, për shkak të koronavirusit.

Pas konfirmimit të dy rasteve pozitive me koronavirusin e ri, Covid-19, qeveria vendosi të pezullojë një sërë aktivitetesh të planifikuara.

Janë anuluar të gjitha festimet që ishin programuar për ditën e verës. Për shkak të zhvillimeve të fundit bashkia e Elbasanit ka vendosur të anulojë të gjithë aktivitetet e programuar për të shmangur përhpajen e koronavirusit., raporton OraNews.

 


Të fundit

Do heqin kamerat apo krimin?/ Karamuço “zbërthen” prapaskenat e operacionit “Fijet”

I ftuar ditën e sotme në ‘Breaking’ në Top News  ka qenë eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço. Ai ka folur...

Del për herë të parë në ekran djali i saj, Olta qan dhe i jep mesazhin e bukur: Do vij…

Olta Gixhari ishte banorja e rradhës, pas Diolës që u surprizua nga i vogli i saj. Përmes një video-je të shfaqur në ekran, Olta u...

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është takuar me kongresmenin e Miçiganit...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

EMRAT/ Me pistoletë dhe kokainë në makinë, prangosen dy persona në Tiranë

Me armë zjarri pistoletë dhe kokainë, në automjet, kapen në flagrancë dhe vihen në pranga 2 shtetas. Sekuestrohen arma e zjarrit pistoletë, krehri me municion...

Lajme të tjera

Web TV