test

Identifikohen të prekurit nga koronavirusi, kanë në pronësi një lokal në Tiranë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazeta Fjala ka identifikuar dy të prekurit nga koronavirusi në Tiranë. Sipas burimeve të Fjala.al të infektuarit janë Viktor Kola 54-vjeç dhe i biri Pavlin Kola 28-vjeç.

Mësohet se dy të infektuari kanë disa biznese në kryeqytet. Mes bizneseve është dhe një lokal mbrapa hotel “Diplomat 2”, rruga “Irfan Tomini”, në Tiranës e Re.

Raportohet se 28-vjeçari  ka udhëtuar nga Italia që prej 26 shkurtit përmes pikës Doganore të Muriqanit dhe më pas ka infektuar dhe të atin.

Gjendja shëndetësore e dy personave të infektuar është e stabilizuar, ndërkohë që familjarëve të tjerë u janë marrë mostrat për të kryer analizat.

Të fundit

Lufta me kancerin, studimi: Stresi, katalizator për përhapjen e metastazave

Tashmë prej një kohe të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që...

Shqiptari ngacmon tifozen më ‘hot’ në botë, çfarë s’u pa gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin në Hamburg një ditë më parë, aty ku Kombëtarja u përball me Kroacinë. Ndeshja përfundoi barazim 2-2, ku dy...

Fiton garën për kreun e ri të NATO, kush është “pëshpëritësi i Trump”

Kryeministri holandez në largim, Mark Rutte, ka fituar garën për t’u bërë kreu i ardhshëm i NATO-s në një moment të rrezikshëm për aleancën...

Panik në Berat/ 7-vjeçari bllokohet brenda në banesë, ndërhyn zjarrfikësja

Një çift bashkëshoshtësh, banues në lagjen “30-Vjetori” në Berat, kanë dalë nga banesa për të bërë pazar, duke lënë në gjumë fëmijën e tyre...

Kylie përlotet nga komentet për pamjen e saj: Dukesh e vjetër

Kylie Jenner është përlotur pas komenteve negative që ka marrë për pamjen e saj. Në episodin e ri të sezonit 5 të “The Kardashians”,...

Lajme të tjera

Web TV