E rëndë në Durrës/ 75-vjeçarja me koronavirus dyshohet se ka infektuar 30 mjekë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

75-vjeçarja, e cila po kurohej në qytetin e Durrësit për koronavirus, dyshohet se mund të ketë infektuar 30 mjekë dhe infermierë, por edhe pacientë të tjerë.

E moshuara ishte shtruar në Spitalin e Durrësit që prej datës 3 mars pasi kishte probleme të rënda me rrugët respiratorë. Gruaja kishte udhëtuar nga Bolonja, kishte zbritur në aeroportin e Rinasit dhe më pas drejt qytetit të Durrësit, por këtë fakt ajo ia kishte mbajtur të fshehtë mjekëve.

Pas 3 ditësh qëndrimi në Shqipëri e moshuara ishte ndjerë keq dhe kishte shkuar në spital për të marrë kurimin për pneumoni, por pas një jave gjendja e saj shëndetësore u përkeqësua.

Që prej momentit që e moshuara është paraqitur në ambientet e spitalit asaj i kanë shërbyer rreth 30 mjekë dhe infermierë. Vetëm ditën e djeshme analiza e bërë nga ISHP-ja tregoi që e moshuara ishte pozitive ndaj koronavirusit, Covid-19. Aktualisht e moshuara ndodhet e izoluar në reanimacion.

Por pas konfirmimit pozitiv të gruas, të gjithë mjekët dhe infermierët që kanë pasur kontakt me të janë duke pritur në ankth përgjigjen e rezultateve. Ndërkohë që e moshuara është vizituar edhe nga shumë familjarë të saj, raporton “BW”.


Të fundit

Takimi McGonigal-Rama/ Berisha në sulm, paralajmëron protesta

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar protesta të thirrura nga opozita kundër kryeministrit Edi Rama. Si po e shfrytëzon Berisha...

Horoskopi ditor, e shtunë 28 janar 2023

Dashi Do të ketë një mënyrë për të qartësuar disa gjëra që ju mundojnë. Në punë mund të jeni surpriza e madhe e punëdhënësve tuaj....

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0 për skuadrën e Pep Guardiolës,...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Lajme të tjera

Web TV