Mes jetës dhe vdekjes/Koronavirusi vret te Infektivi, nga materniteti lind foshnja-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kur Shqipëria ka shënuar sot viktimën e saj të dytë nga koronavirusi, pas të moshuarës 73-vjeçare, e cila ndërroi jetë pasi ishte kthyer nga Italia, dhe kur vendi gjendet i gjithi në karantinë, në maternitetin ‘Mbretëresha Geraldinë’ ka ardhur në jetë një foshnje.

Kryeministri Rama ka  publikuar një video nga materniteti ku shfaqen mjekët dhe infermierët, të pajisur me maska, të cilët iu shërbejnë nënave dhe foshnjave të tyre.

“MIRËMËNGJES uroj një ditë të lehtë për ju të gjithë me pamjet frymëzuese të spitalit ku lind jeta”, shprehet Rama.

Kjo është një pamje tjetër e asaj çfarë jemi mësuar të shohim deri më tani, kur nga njëra koronavirusi vret te Infektivi, nga ana tjetër lindin foshnje në maternitete. Një betejë mes jetës dhe vdekjes, ku gjendet e gjitha bota sot.

Në Shqipëri me humbjen e jetës së 66-vjeçarit bilanci është rënduar duke e çuar në 2 numrin e vdekjeve nga koronavirusi pas 73-vjeçares nga Durrësi e cila sapo ishte kthyer nga Italia, vendi i cili është më prekuri në Evropë nga koronavirusi.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV