“Ngeli” në Gjermani, Agron Duka kthehet në Shqipëri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prej ditës së djeshme, kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka kishte mbetur i bllokuar në Gjermani si pasojë e koronavirusit.

Sot, lajmi i mirë është se Agron Duka është kryer në atdhe pranë familjes së tij. Mësohet se ai është kthyer përmes kompanisë “Wizz Air”, e cila kishte dërguar nga Hungari për të marrë të gjithë shqiptarët që kishin mbetur të bllokuar në Gjermani.

Duka konfirmon se ambasadorin shqiptar në Gjermani, Artur Kuko i ka ndihmuar shumë.

Një ditë më parë, nga gjermania Duka deklaronte se  ka dërguar një sms kryeministrit, kreut të Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla si dhe ministrit të Diasporës Pandeli Majko, për t’i mundësuar kthimin në Shqipëri.


Të fundit

Zgjedhjet e 14 majit, grupi i Alibeajt prezanton Dritan Sulën për bashkinë Dimal

Partia Demokratike ka prezantuar kandidatin për Bashkinë Dimal për zgjedhjet e 14 majit. Përmes një postimi në Facebook grupi...

Shtyhet sërish seanca gjyqësore ndaj ish-ministrit Tahiri

Seanca ndaj Saimir Tahirit është shtyrë, shkak këtë herë është bërë mungesa e prokurorit. Gjykata e Elbasanit ka nën juridiksion burgun e Lushnjës, ku Tahiri...

Është vakti më i rëndësishëm i ditës, por ja çfarë duhet evituar për mëngjes

Të gjithë e dimë tashmë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Ai na mbush me vlerat ushqimore dhe energjinë që duhet...

“Berisha mban peng PD-në”, Ngjela: Korrupsioni i lartë shtetëror

Avokati i njohur Spartak Ngjela, në rubrikën “Opinion’ në News24 u ndal tek zhvillimet e fundit politike në vend dhe përplasjet mes opozitës dhe...

Konflikti mes policëve në ish-Bllok/ Reagon Agjencia e Mbikëqyrjes Policore

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (AMP) Tiranë ka referuar në Prokurori materialet proceduriale në gjendje të lirë në ngarkim të 2 punonjësve të Policisë dhe...

Lajme të tjera

Web TV