Covid-19/ Ja me çfarë po i kurojnë pacientët e infektuar në SHBA

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Doktorët e New York-ut kanë gjetur një mënyrë për të kuruar pacientët e prekur nga koronavirusi. Ata po i japin atyre doza massive të vitaminës C, pas rezultateve premtuese që kjo taktikë ka dhënë në Kinë, ku ishte dhe epiqendra e pandemisë.

Mjeku Andreë Weber, ekspert në sëmundjet e pulmonare në Long Island ka treguar për “New York Post” se u ka dhënë pacientëve në repartin e terapisë intensive 1.500 miligramë vitaminë C intravenoze.

Në vijim kjo dozë u jepet pacientëve 3 ose 4 herë në ditë. Ndonëse këto doza janë 16 herë më të larta se ato të lejuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetit në SHBA, Ëeber shprehet ky trajtim ekperimental që ka dhënë rezultate pozitive në Kinë.

Të fundit

3 fëmijët në arrest, nëna në hetim/ Policia zbardh ngjarjen horror në Durrës

Policia e Durrësit në deklaratë për mediat ka zbardhur detaje nga vrasja horror në Durrës, ku  H.M 19-vjeç ka...

Ashpërsohen masat për ndotësit e mjedisit gjoba nga 13-26 milionë lekë për shkelësit

Ashpërsohen gjobat për të gjitha ato subjekte apo individë që shkaktojnë ndotjen e mjedisit apo hapësirave publike, por fokusi është vënë tek ndotja e...

PS fushatë anëtarësimesh të reja/ Veliaj: Rezultati është te kutia e votimit

Fushata e anëtarësimeve të reja në Partisë Socialiste ka vijuar edhe në Njësinë 7 në kryeqytet. Drejtuesi Politik i PS për Qarkunt e Tiranës, Erion...

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit i OKB-së ka bërë të...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Lajme të tjera

Web TV