Lindën gjatë pandemisë, binjakëve u vendosen emrat Covid dhe Corona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një çift indian u vendosën emrat binjakëve të tyre që lindën gjatë pandemisë së koronavirusit, Covid dhe Corona.

Sky News, duke cituar televizionin indian NDTV,raporton se ideja i ka ardhur Pretti dhe Vinay Verma, një çift që jeton në Shtetin e Chhattisgarh.

Binjakët me emrat Covid dhe Corona kanë lindur në 27 mars, kur vendi i tyre si dhe shumë të tjerë ndodhej në lockdoën.

“Lindja erdhi pas shumë vështirësive dhe kështu unë dhe bashkëshorti im kemi dashur ta bëjmë këtë ditë të paharrueshme”,- ka thënë nëna 27 vjeçare e binjakëve.

“Kur personeli i spitalit filloi t’i thërriste Corona dhe Covid kemi vendosur edhe ne t’i thërrasim si kjo pandemi”- ka shtuar gruaja./Fjala.al/

Të fundit

Horoskopi, e mërkurë, 22 maj 2024/ Surprizat e yjeve për shenjat e zodiakut

Dashi Sot disa lajme ose një takim i papritur mund t'ju bëjnë të ndiheni më të fortë dhe më mirë. Demi Nuk...

Çfarë do të ndodhë me paratë serbe të sekuestruara në veri?

Agjencia për Administrimin e Pasurisë së Konfiskuar dhe Sekuestruar e Kosovës nuk ka ende vendim gjykate për të administruar me miliona eurot që policia...

Njihet si fruti i ‘majit’/Mos i hidhni gjethet e Manave! Këto janë disa nga dobitë e tyre

Lëngu i gjetheve të manit është një thesar shijesh dhe vlerash që përftohet nga gjethet e manave. Kjo pemë e rëndësishme rritet me bollëk në...

Zbardhen bisedat/ Si Leonard Duka iu ‘lut’ Ervis Martinajt për të mbyllur sherrin

Ervis Martinaj dhe Leonard Duka njihen për miqësinë dhe më pas armiqësinë e tyre të betuar, pasi përplasja për biznesin e lojërave të fatit...

Zyrtare/ Mauricio Pochettino e mbyll me Chelsean pas vetëm një sezoni

Mauricio Pochettino dhe Chelsea kanë mbyllur bashkëpunimin me konsensus pas vetëm një sezoni. Blutë e Londrës hasën vështirësi nën drejtimin e trajnerit argjentinas në fillimin...

Lajme të tjera

Web TV