Policia shpall në kërkim dy djemtë që pështyn mbi ushqimet në supermarket

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia në Britani ka shpallur në kërkim dy burra të cilët pështynë mbi produktet në supermarket, ata lëpinë duart e tyre dhe i fshinë ato mbi mish, perime fruta dhe dorezat e frigoriferit.

Policia bëri me dije se supermarketi u dezifektua plotësisht pas incidentit dhe ushqimet u hodhën poshtë. Autoritetet bën një apel të fortë njerëzve që i njohin të dy burrat që të kontaktojnë sa më parë policinë. Gjithashtu autoritetet policore thanë se e dënojnë veprimin e dy burrave e cila është e pa përshtatshme në çdo lloj kohe e aq më shumë në mes të pandemisë.

“Kushdo mund të mendojë se kjo lloj sjelljeje është e përshtatshme ose zbavitëse edhe në kohë normale nuk duhet bërë, por në këtë kohë krize kur shumë njerëz janë përballur me rafte boshe në disa dyqane është absolutisht e pa përshtatshme. “, thanë autoritetet policore./ Sky

Të fundit

“Mbas datës 6 të premtoj…”, Albani uron për ditëlindje Miriamin me fjalët më të bukura

Miriam Cani është prej kohësh një këngëtare që njihet për zërin e saj të ëmbël dhe të mrekullueshëm. Së...

“Qershori nis me 37° C”/ Meteorologia: Vera starton shumë egër

Meteorologia Lajda Porja ka bërë parashikimin e motit për muajin qershor, duke qenë se edhe dy ditë na ndajnë nga hyrja zyrtare në stinën...

‘Me i pas dy jetë ti kisha dhënë ty’, publikohet kënga e Kombëtares përpara ‘Gjermani 24’

Më shumë se një këngë, himni që do shoqërojë Kombëtaren në finalet e Europainit 2024 është një mesazh i shkëlqyer promovimi për Shqipërinë. Albania, kështu...

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në Big Brother Vip, të cilës...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Lajme të tjera

Web TV