“Edhe Teatrin e ri do e presim me ngazëllim”, Veliaj u jep çiftit të moshuar çelësat e shtëpisë së re

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka dorëzuar ditën e sotme çelësat e një shtëpie që ishte prishur nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019 dhe që u ndërtua nga e para.

Në një video-live në ‘Facebook’, Veliaj ka thënë se të moshuarit qanë ditën që iu prish shtëpia, pasi kishin shumë kujtime aty, por thekson se ata qanë edhe ditën e sotme kur morën çelësat e banesës së re.

“Ditën që u prish shtëpia, edhe gjyshi, edhe nënë Qamilja qanë. Kishin shumë kujtime aty, në atë shtëpi të amortizuar nga tërmeti, e cila s’mbante më, ra me prekjen e parë. Sot qamë për herë të dytë, me lot gëzimi për futjen në shtëpinë e re, më moderne e me të gjitha kushtet.”-shprehet ai.

Më tej kryebashkiaku thekson se dhe me Teatrin e ri Kombëtar do ndodhë e njëjta gjë, sipas tij të gjithë do ta presin me ngazëllim atë.

Edhe Teatrin e ri Kombëtar, xhevahirin e ri të Tiranës dhe strehën e të gjithë artistëve, do ta presim me po kaq ngazëllim. Kemi nisur nga puna!”-shprehet Erion Veliaj./Fjala.al/

LIVE

Ditën që u prish shtëpia?️, edhe gjyshi??, edhe nënë Qamilja?? qanë. Kishin shumë kujtime aty, në atë shtëpi të amortizuar nga tërmeti, e cila s’mbante më, ra me prekjen e parë. Sot qamë për herë të dytë, me lot gëzimi për futjen në shtëpinë e re, më moderne e me të gjitha kushtet.?Edhe Teatrin e ri Kombëtar?, xhevahirin e ri të Tiranës dhe strehën e të gjithë artistëve, do ta presim me po kaq ngazëllim. Kemi nisur nga puna!?

Gepostet von Erion Veliaj am Dienstag, 19. Mai 2020

Të fundit

Nga 28% në 30% të PBB-së, 500 milionë euro më shumë për investime, rroga, pensione etj…

Nga Eduard Zaloshnja Të ardhurat e arkëtuara gjithsej në Thesarin e Shtetit ishin vjet sa 28% e vlerës së Prodhimit...

Albani rrëfen 20 orët e vështira në anijen me 400 veta: Për pak sa nuk rashë në det

Këngëtari i njohur Alban Skënderaj në Podcast-in "Flasim" me kryeministrin Edi Rama ka treguar historinë e vështirë të emigrimit drejt Italisë. Ishte marsi i vitit 1997,...

Shkak ndërtimet e reja/ Ekspertët paralajmërojnë për një krizë strehimi në Gjermani

Zyra Federale e Statistikave të Gjermanisë njoftoi këtë javë se 294,400 apartamente të reja u ndërtuan në Gjermani vitin e kaluar, një rënie vjetore...

Tenderët publikë, si do të zhvillohen pas 3 Qershorit?

Nga data 3 Qershor procedurat tenderuese do të kryhen sipas kufijve të rinj monetarë, të miratuar nga qeveria. Agjencia e Prokurimit Publik ka shpjeguar ndryshimet...

I papërtueshmi Meta, e nis ditën me urimin e ditëlindjes së poetit Naim Frashëri

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përkujtuar sot ditëlindjen e poetit të madh të Rilindjes Kombëtare, Naim Frashëri, me disa vargje të...

Lajme të tjera

Web TV