E donte gjysma e Europës, por Timo Werner zgjedh të luajë me Chelsea

Chelsea ka mundur konkurrencën e gjigantëve të tjerë europianë si Inter dhe Liverpool

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një futbollist për të cilin gjysmae Europës “mbante vesh” për të përfituar që ta merrte në merkaton e kësaj vere, zgjedh të luajë në kampionatin më të fortë në botë. Një goditje e shkëlqyer për Chelsea që ka joshur me sukses sulmuesin gjerman Timo Werner, me të cilin arriti një akord paraprak që ta veshë me “Blu” duke nisur nga kjo verë.

Chelsea ka mundur konkurrencën e gjigantëve të tjerë europianë si Inter dhe Liverpool, dhe falë punës me agjentin e Werner, ka miratuar të gjitha kushtet e vendosura nga futbollisti. Zbulohet kështu Londra, që do të jetë destinacioni i radhës i sulmuesit gjerman të Leipzig, i cili ka gjetur një marrëveshje me “Blues” për të nënshkruar një kontratë deri në vitin 2025 për 10 milionë euro në vit.

Në javët e ardhshme, klubi anglez duhet të paguajë klauzolën e përfundimit të akordit të Werner e cila skadon më 15 qershor, duke vendosur rreth 60 milion euro në “pjatë” për ekipin e Bundesliga, të parefuzueshme duke marrë parasysh investimin minimal për të. Në Gjermani tani nuk kanë më dyshime. Me një aksion “blitz” Chelsea ka marrë bomberin  e kombëtares gjermane, 31 gola dhe 12 asiste këtë sezon.

Të fundit

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm,...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter social, tha se zona e...

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka deklaruar...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Lajme të tjera

Web TV