AIK Stockholm vendos për të ardhmen e Jasir Asanit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Skuadra suedeze e AIK Stockholm ka vendosur për të ardhmen e lojtarit të huazuar nga Partizani, Jasir Asanit. Pas ndërprerjes së kampionatit për shkak të pandemisë e ardhmja e futbollistit shqiptar ishte në pikëpyetje të madhe.

Klubi i Partizanit, ka bërë me dije sot se ka arritur një marrëveshje me klubin suedez që periudha e huazimit të shtyhet deri në 30 gusht të këtij viti.

Pëlqimi i dy ekipeve dhe i vetë lojtarit është arritur, kështu që Asani është  lojtar i AIK-ut deri në fund të këtij edicioni futbollistik

“Klubi njofton kohëzgjatjen e huazimit të Jasir Asanit te klubi AIK. FK Partizani dhe AIK në marrëveshjen e re të nënshkruar mes palëve kanë vendosur të shtyjnë afatin e huazimit deri në 30 gusht 2020, me të drejtën e blerjes në fund të lojtarit nga gjigandët suedez AIK”,-shkruan klubi i partizanit.k.t/Fjala.al/

https://www.instagram.com/p/CBDL8ZNHVa0/?utm_source=ig_web_copy_link


Të fundit

L’Echo De Paris (1910) / Preteksti i mbylljes së shkollave shqiptare në Elbasan dhe Korçë nga qeveria turke

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 24 Tetor 2021 “L’Echo de Paris” ka botuar, të dielën e 11 shtatori 1910, në faqen n°3,...

Kapet “Otoniel”, bosi më i madh i kokainës në Kolumbi/ Presidenti Duque: Goditje e krahasueshme vetëm me rënien e Escobar

Forcat e armatosura të Kolumbisë kanë arrestuar Dairo Antonio Usugën, të njohur si Otoniel, një prej trafikantëve më të mëdhenj të drogës në Amerikën...

Atentati në Fier/ Ja kush është Demir Backa që u qëllua me 16 plumba, gjenden dy armët e autorëve

E shkuara e Demir Backës është në qendër të hetimeve lidhur me ekzekutimin e tij të mbrëmshëm në qytetin e Fierit, pranë një qendre...

Nis shtrimi i qilimit në stadiumin e Kukësit, Rama: Përmbyllet një vepër e re publike në shërbim të komunitetit

Me shtrimin e qilimit të blertë, përfundon faza e fundit e rikonstruksionit të stadiumit të Kukësit, “Zeqir Ymeri”. Kryeministri Edi Rama ka postuar në...

Kujtimet e gazetarit të Radio-Tiranës: Si e arrestuan kushëririn tim, nipin e Myslym Pezës, se shau misrin gjeorgjian

Nga Bashkim Trenova Memorie.al publikon kujtimet e gazetarit, publicistit, përkthyesit, studiuesit, shkrimtarit, dramaturgut dhe diplomatit të njohur, Bashkim Trenova, i cili pasi u diplomua në...

Lajme të tjera

Web TV