Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë dhe kryetar Bashkie/Zbardhen propozimet e Bashës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryedemokrati Lulzim Basha ka propozuar sot para kryesisë së PD-së nisjen e procesit të përzgjedhjes konsultimit dhe seleksionimit të kandidaturave për zgjedhjet parlamentare dhe vendore.

Për herë të parë kandidatët për deputetë dhe kryetarë bashkie do të kenë votën e anëtarësisë së Partisë Demokratike.

Me kërkësë të kreut të opozitës, përfshirja e anëtarësisë në përzgjedhjen e kandidatëve politikë të PD është me detyrim duke u përfshirë kështu në statutin e kësaj partie.

Për përzgjedhjen e kandidatëve, PD po zbaton parimin “një anëtar, një votë”, proces ky që pritet të nisë duke filluar nga 20 qershori deri në 15 shtator./Fjala.al/k.b

Të fundit

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Lajme të tjera

Web TV