Prej muajsh në depresion, 49- vjeçari godet veten me thikë në fyt

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 49-vjeçar nga fshati Vokopolë në Urë-Vajgurore ka qëlluar disa herë veten në fyt me thikë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:00 brenda banesës së tij dhe nuk dihen ende shkaqet që e kanë çuar 49-vjeçarin Arjan Nitra ka ndërmarrë këtë akt.

Menjëherë pas ngjarjes ai është transportuar në gjendje të rëndë drejt Spitalit Rajonal të Beratit ku i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale dhe aktualisht ndodhet në terapi intensive, nën kujdesin e mjekëve.

Mjekët e Spitalit Rajonal Berat konfirmojnë se gjendja e tij është kritike dhe në rrezik për jetën. Sipas mjekëve, ai do të transportohet drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Mësohet se 44-vjeçari Arjan Nitra është i martuar dhe baba i dy fëmijëve. Nga deklaratat e të afërmve të tij mësohet se prej disa muajsh Nitra kishte shfaqur shenja depresioni.

Grupi hetimor po punon për sqarimin dhe zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Sërish në “listë”, media e huaj: Yuri Kim kandidate për ambasadore e SHBA-ve në Korenë e Jugut

President i SHBA-ve, Joe Biden ende nuk ka emëruar një ambasador të ri në Korenë e Jugut, pavarësisht nga...

Nuk ka fitues në derbin e Italisë, Milani dhe Interi ndahen në “paqe”

Është mbyllur në barazim 1-1 derbi i Italisë mes Milanit dhe Interit në “San Siro” në kuadër të javës së 12 të Serie A. “Zikaltërit”...

“Nuk doja të zemëroja mamin”/ Shqiptari “kapet mat” duke vjedhur në një palestër në Itali

Një 25-vjeçar shqiptar i arrestuar në Itali pasi tentoi të hynte dhe të vidhte një palestër, ka dhënë versionin e tij për ngjarjen. “Nuk doja...

Shqiptarët rrahin rojet e sigurisë sepse nuk i lanë të hynin në një lokal në Itali

Janë arrestuar në Itali dy shqiptarë të moshës 22 dhe 23 vjeç pasi kanë dhunuar 2 roje sigurie të një klubi në Corso Italia...

“Diskutime të rëndësishme me udhëheqësit shqiptarë”/ Yuri Kim pret tre anëtarët e Kongresit të SHBA

3 anëtarë të Kongresit të SHBA kanë mbërritur në Tiranë. Lajmin e ka bërë me dije ambasadorja amerikane Yuri Kim e cila ka paralajmëruar...

Lajme të tjera

Web TV