Chelsea zyrtarizon sulmuesin Werner… Tani radha e Havertz dhe Chilwell

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ende pa nisur mirë merkatoja e kësaj vere, Chelsea zyrtarizon një goditje të rëndësishme që lakmohej nga gjysma e klubeve të futbollit europian. Ekipi londinez nënshkruan për 53 milionë Paund me Timo Werner, sulmuesi që do të transferohet në impiantin në Stamford Bridge për një pagë prej 175,000 paundësh në javë, në një marrëveshje pesë-vjeçare.

Frank Lampard ka qenë i dëshpëruar të forcojë opsionet e tij sulmuese dhe ka kërkuar me ngulm zbarkimin e një nga sulmuesve më të mirë në Evropë. Sulmuesi i kombëtares gjermane madje hoqi dorë nga impenjimet e Leipzig në Champions.

RB Leipzig shënoi largimin e Werner me një poster ku shkruhej ‘One Step Beyond ’. Ndërkohë Werner, 24 vjeç, tha: ‘Jam i lumtur që po firmos për Chelsea, është një moment shumë krenar për mua që po bashkohem me këtë klub të shkëlqyer. Unë natyrisht dua të falënderoj RB Leipzig, dhe tifozët për katër vjet fantastike. Do të jenë përgjithmonë në zemrën time”tha bomber.

Werner do të bashkohet me klubin më 1 korrik pasi zgjodhi të mos impenjohet në fushatën e ligës Kampionëve të RB Leipzig. Në 157 ndeshje, Werner prodhoi 93 gola dhe shtoi 40 asiste. Tani fokusi në merkaton e Chelsea janë Havertz dhe Chilwell që duket se janë gati për Lampard.

 

Të fundit

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Mision Sistemi i Sipërmarrjeve italiane në Shqipëri

35 sipërmarrje italiane do të marrin pjesë në misionin për sipërmarrjet në Tiranë kushtuar sektorit të infrastrukturës në Shqipëri. Nisma e organizuar nga Italian Trade...

Egla shpallet fituese e BBV3, Balina ‘kryqëzon’ produksionin: Përse duhet ta bënit…

Mirëpo pjesa më e madhe e publikut ka qenë kundër këtij vendimi, mes tyre edhe ish-opinionistja e këtij reality show, Balina Bodinaku. Ledioni e ka...

Divorci i Xhensilës dhe Besit/ Gazetarja zbulon detajet: Para, fëmijëvë familjes…

Eftuar në një emision televiziv ka qënë gazetarja Klotilda Harka për të dhënë mendimin e saj rreth divorcit të spekuluar mes Bes Kallakut dhe...

Lajme të tjera

Web TV