Auron Tare, i ftuar sot në orën 18:30 në “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”. Të vërtetat e dojes Camaj-Koliqi

113 563 lexime

77,503FansaPëlqeje

Studiuesi Auron Tare do jetë sot i ftuar në orën 18.30. në emisionin “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”. Për herë të parë ai do bëjë një rrëfim të plotë për punimin e publikuar prej tij lidhur me bashkëpunimin e shkrimtarëve Martin Camaj dhe Ernest Koliqi me disa shërbime sekrete, përfshirë edhe Sigurimin e Shtetit.

Tare do ti përgjigjet shumë pyetjeve, mes të cilave pritet të hedhë dritë mbi burimet e informacionit që ka marrë, mënyrën e tërheqjes së dosjeve si dhe materialet autentikë që ka siguruar.

Sot do publikohen për herë të parë dokumente, fotografi si dhe shkresa të aktivitetit të Camajt dhe Koliqit që mbështesin por edhe kundërshtojnë studimin e Tares. Për herë të parë studiuesi Tare do t’u përgjigjet akuzave dhe sulmeve që ka marrë nga disa studiues të tjerë si dhe do hedhë dritë mbi arsyet e këtyre kriktikave.

Na ndiqni sot në orën 18.30 në “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”, në ëeb tv FJALA TV si dhe në facebook dhe youtube. Një rrëfim që ka vlerën e një studimi. Mos harroni: Është HARD TALK dhe jo SOFT TALK.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

Disa këshilla të thjeshta për mbrojtjen e veshkave, mos i anashkaloni!

Në mjekësi, veshkat njihen të kenë çelësat e pushtetit në organizëm, sepse në këto organe ruhet dhe shpërndahet energjia...

Koronavirusi nxit frikën e trazirave sociale në Evropë

Qeveritë evropiane po përpiqen të hartojnë plane radikale për t’u përballuar me një valë të dytë të koronavirusit, që pritet të shpaloset më vonë...

Aksident masiv në autosradën Tiranë-Durrës, rëndohet trafiku

Një aksident masiv automobilistik është regjistruar pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në aksident janë përfshirë katër automjete të cilët janë përplasur me...

U largua nga Kukësi, zbulohet skuadra ku do transferohet Et’hemi

Titullari i skuadrës së Kukësit, Valn Et’hemi  bëri publike sot largimin nga Verilindorët, ndërsa tashmë është zbuluar edhe skuadra ku do të transferohet. Et’hemi  do...

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi hyjnë në shtëpinë e re (FOTO)

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë një ndër çiftet më të pëlqyer të showbizit shqiptar. Ata kanë treguar se gëzojnë një martesë të shëndetshme...

Lajme të tjera

Web TV