Fitore me aromë titullit, Tirana mposht Flamurtarin/ Skënderbeu mjaftohet me një gol

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tirana ka arritur sot të fitojë me rezultatin 2-0 përballë Flamurtarit në “Selman Stërmasi” duke iu afruar edhe më shumë titullit kampion.

Bardheblutë shënuan nga një gol për secilën pjesën e parë, ku në të parën realizoi Ernest Muçi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e ’20, ndërsa në të dytën realizoi Ismailgeci në minutën e ’67.

Pas kësaj fitore kryeqytetasit shkuan në kuotën e 69 pikëve, 7 më shumë se Kukësi i vendit të dytë i cili ka një ndeshje më pak. Deri në përfundimin e kampionatit janë dhe dy javë për t’u luajtur dhe e ardhshmja pritet të jetë vendimtare në përcaktimin e fituesit të titullit kampion.

Në ndeshjen tjetër të luajtur në Gjirokastër, Skënderbeu ka arritur të fitojë me rezultatin minimal 0-1 përballë Luftëtarit vendas. Për bardhekuqtë golin e realizoi Blerim Krasniqi në minutën e ’75 të takimit.

/En.Br./Fjala.al

 


Të fundit

Bie në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën 20-vjeçari në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë. Një 20-vjeçar duke punuar në lavazhin e vëllait, ka rënë në...

A ishin shqiptarë vrasësit e 20-vjeçares? Burri dëgjon tinguj në gjuhën shqipe dhe…

Fakte të reja dalin në dritë për grabitjen pas vrasjes në Glyka Nera, ku Karolina 20-vjeçare u vra brenda shtëpisë së saj, më 11...

Përplasen dy makina në Kamëz, pasagjerja dërgohet me urgjencë në spital

Policia e Tiranës lajmëron se një aksident automobilistik ka ndodhur këtë mbrëmje në Kamëz. Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë...

“Vaksinat janë software që marrin informacion, Fauci një djall”/ Twitter “fshin” shkrimtaren amerikane

Shkrimtarja amerikane Naomi Wolf është pezulluar nga Twitter pasi ka përhapur dezinformimin në lidhje me vaksinat. Wolf, e njohur për librin e saj të vlerësuar...

Gjermania goditet nga stuhia e fortë, vdes një punëtor dhe një fëmijë lëndohet rëndë

Shumë pjesë të Gjermanisë u goditën nga një stuhi me shi të fortë dhe bubullima gjatë fundjavës, në të cilën një person humbi jetën...

Lajme të tjera

Web TV