Kapuçi, atletet dhe maskat, ja detajet që nxjerrin zbuluar pakujdesinë në menaxhimin e pandemisë (FOTO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Kolegji i Mjekëve Shqiptarë” e quan një fasadë për “like & share” menaxhimin e situatës së COVID-19 në vendin tonë nga Ministria e Shëndetësisë.

Ato kanë vënë re detajet nga një foto e ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë inspektimit të një prej spitaleve COVID dhe dallohen shumë pakujdesira. Tre personat në foto nuk janë të pajisura njësoj me masat mbrojtëse.

“Fasada, like and share … ne menaxhimin e covid19.
…”te armatosura deri ne dhembe” kane veshur veshje nje perdorishme kirurgjikale, por skane vene kapuc, Bino-Manastirliu.
Stafi ne sfond ka veshur edhe kapuc.

Kane veshur veshje nje perdorishme per kepucet, Bino Manastirliu.
Stafi ne sfond me atlete pa veshje kepucesh.
Manastirliu maske profesionale, FFP3.
Bino maske te thjeshte kirurgjikale.

Morali: fasade, like & share sa me shume, propaganda vazhdon…

Protokolli nuk dihet e nuk ndiqet nga “koka” edhe kur dilet per propogande, cmund te pritet ne perditshmerine klinike.” shkruan “Kolegji i Mjekëve Shqiptarë” në një postim në rrjetet sociale.

https://www.facebook.com/KolegjiiMjekeveShqiptare/photos/a.848836098546125/3130092377087141/?type=3&theater

 


Të fundit

VIDEO/ Të pashmangshëm, Reali mposht Atleticon në kohën shtesë dhe kalon në gjysmëfinale

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1, pas kohës...

Do ketë “non grata” nga BE për politikanë shqiptarë? Ambasadorja shpjegon rregullat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë Christine Hohmann është pyetur nga gazetarja Erla Mëhilli nëse do të ketë nga Brukseli vendime drastike për zyrtarët...

Akuzat për lidhjen me McGonigal/ Reagon Rama: S’ka lidhje me atë që ulëritet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës për aferën me ish-zyrtarin e lartë të FBI-së Charles McGonigal për të dëmtuar...

Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit...

“Ik me gjithë puthje, se dua hiç…”/ Zihen keq Kiara dhe Luizi: Krenaria jote të djeg

Kiara dhe Luizi janë zënë sot keq me njëri-tjetrin. Gjithçka nisi pas një bisede me Oltën, e cila këshilloi Kiarën që ta puthte Luizin...

Lajme të tjera

Web TV