Shënoi golin e parë me Napolin, Duka-Hysajt: Shpresoj të jesh gati në shtator

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kapiteni i kombëtares kuqezi Elseid Hysaj ka shënuar mbrëmjen e djeshme golin e tij të parë me skuadrën e Napolit.

Ai ishte një nga kontribuuesit e fitores së Napolit ndaj Sassuolos mbrëmjen e djeshme. Ai gol ka sjellë një sërë reagimesh përfshirë këtu edhe atë të Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Dukës.

Në një postim në “Facebook” Duka ka uruar mbrojtësin ndërsa i ka kërkuar që të jetë gati për në muajin shtator për Kombëtaren

Postimi i Armand Dukës:

I lumtur për golin e parë me Napolin në Serie A të Elseid Hysajt! Një realizim i shkëlqyer nga mbrojtësi shkodran, që ndihmoi skuadrën të merrte atë fitore 2-0 ndaj Sassuolos. Më vjen mirë që e pashë në formë të shkëlqyer dhe uroj të vazhdojë kështu, sepse në shtator Kombëtarja shqiptare nis aventurën e saj në Nations League dhe kuqezinjtë do të kenë nevojë edhe për klasin e tij! Edhe një herë, shumë urime #ElseidHysaj!?⚽??/ka.ta/Fjala.al/

https://www.facebook.com/PresidentiFutbollitShqiptare/posts/3031906966919847

 

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV