VIDEO/ Rama: Prodhimi dhe eksportet e fermerëve në rritje, mbështetja e qeverisë do vijojë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama teksa ka publikuar pamje nga fushat e Cërrikut, shprehet se prodhimi dhe eksportet e fermerëve janë rritur çdo vit falë mbështetjes së qeverisë.

Sipas tij, kjo është një dëshmi e të vërtetës përtej “fshehjes” nën zullumin mediatik.

“? Fushat e qendisura të Cërrikut, ku prodhimi është rritur çdo vit dhe eksportet e fitimet e fermerëve gjithashtu, falë edhe mbështetjes sonë që do vijojë të rritet më tej, janë një dëshmi e të vërtetës se përtej “fshehjes” nën zullumin mediatik, Shqipëria që punon tokën rritet e zhvillohet çdo vit?????????????????” shkruan kreu i qeverisë.

/En.Br./Fjala.al

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/318724692646627/

Të fundit

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Lajme të tjera

Web TV