FOTO/ Forbes nxjerr raportet, ja cili është klubi më i shtrenjtë në botë

113 563 lexime

77,492FansaPëlqeje

Forbes USA ka përpiluar listën e klubeve më të shtrenjtë në botë dhe Real Madrid është skuadra e parë e futbollit që paraqitet në këtë listë. Klubi i “Los Blancos” mban vendin e gjashtë me një vlerë prej 4,2 miliardë dollarësh. Pas tij është Barcelona, ​​e teta, me një vlerë prej 4,02 miliardë dollarësh.

Dallas Cowboys, klubi i futbollit amerikan renditet i pari në këtë listë me një vlerë prej 5.5 miliardë dollarësh. Më pas vjen New York Yankees , klub bejsbolli, që vlen 5 miliardë dollarë dhe podiumi përfundohet nga New York Knicks , NBA, me 4,6 miliardë dollarë

Real Madrid, Barcelona dhe Manchester United janë skuadrat e vetme të futbollit që paraqiten në listën me 10 klubet më të shtrenjta në botë.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Sa kuaj shihni në foto? Numri që dalloni zbulon një anë të fshehur të karakterit tuaj

Ne ju ofrojmë një test psikologjik të lehtë dhe të shpejtë për të zbuluar disa anë të fshehura dhe...

Meta kthehet 29 vite pas, publikon pamje rrëqethëse: Koha për të ndërtuar Europën këtu

Presidenti Ilir Meta publikon pamjet rrëqethëse të 29 viteve më parë, kur rreth 20 mijë shqiptarë u nisën drejt Italisë me shpresë për të...

Nuk ndjehet mirë pasi del nga deti, ndërron jetë pushuesi në Durrës

Një 64-vjeçar ka ndërruar jetë, pasi ka pësuar arrest kardiak në plazhin e Durrësit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme, rreth orës 10:20,...

Me kallashnikov në dorë dhe maska, momenti i sulmit ndaj hotelit në Tushemisht

Ky është momenti kur autori qëllon me breshëri kallashnikovi drejt makinave te hoteli në Tushemisht. Nga të shtënat janë dëmtuar mjetet e pronarit të hotelit...

Tuna bën realitet “ëndrrën shqiptare” /Foto

Në fillim të viteve ’90, Amerika ishte ëndërr për shumë shqiptarë. Madje edhe sot ajo mbetet ëndërr për shumë prej tyre. Por duket se këngëtarja...

Lajme të tjera

Web TV