S’i keni lexuar asnjëherë! Njihuni me 5 ligjet njerëzore të budallallëkut

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Budallallëku ka disa konstante, dhe sipas ekspertëve ai u përgjigjet 5 ligjeve:

1) Secili prej nesh, gjithmonë e nënvlerëson numrin e budallenjve në qarkullim.

2) Mundësia që një person të jetë budalla, është e pavarur nga çdo tipar tjetër (arsimi, mjedisi, etj.).

3) Budallai është ai që u shkakton dëm të tjerëve, pa patur ndërkohë asnjë përfitim për veten e tij.

4) Njerëzit jobudallenj nënvlerësojnë gjithmonë potencialin e dëmshëm të budallenjve. Në veçanti, jo budallenjtë harrojnë se në çdo kohë dhe vend, të kesh të bësh dhe / ose të shoqërohesh me budallenj, është një gabim që kushton shtrenjtë.

5) Budallai është personi më i rrezikshëm që ekziston.

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re mjekja shqiptare në Gjermani

Eni Doko, mjeke specialiste, është ndarë nga jeta këtë të dielë në Gjermani. Lajmin e trishtë e ka dhënë...

“Kur qesh pa lidhje po prapë të ecën”! Rama ironizon sërish Bashën duke përdorur fjalët e Topallit

Kryeministri Rama publikoi sërish një video të ish-kryeparlamentares, Jozefina Topalli, ndërkohë që kjo e fundit po akuzonte kreun e PD-së Lulzim Basha për bashkëpunim...

A hyri Rama me mik në ekipin e basketbollit? Çaçi tregon të pathënat për kryeministrin

Kampioni i ekipit Partizani i ftuar në emisionin “E Diell”, kujton se çfarë i tha Rama kur erdhi në ekip. Gazmend Çaçi tregoi se kur...

Klubi verilindor hedh poshtë zërat për shkarkimin, Kukësi rikonfirmon trajnerin Hallaçi

Klubi verilindor hedh poshtë zërat për shkarkimin e ish-kapitenit, i jep votëbesimin. Përtej paraqitjeje të kënaqshme në turet eliminatore të Ligës së Evropës dhe...

Publikohet kërkesa e Rugovës për hyrje në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i udhëtimit ishte...

Lajme të tjera

Web TV