5 fotot e mahnitshme që nuk do t’i besoni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në ditët e sotme, është kaq e vështirë të bësh përshtypje nga gjithçka që shohim në internet.  Gjithashtu është kaq e thjeshtë të manipulosh një foto ose video, me bollëkun e programeve kompjuterike, por Lolwot ju sjell disa fotografi të mahnitshme, të lezetshme, të mrekullueshme, dhe sigurisht origjinale, ndonëse ju do të mendoni se janë fotoshop. Shijoni 5 fotot e mahnitshme!

Kafsha e veçantë në pamje duket si një tallje fotoshopi, por ajo nuk është! Kafsha është në të vërtetë një zebroide, e cila është gjysmë zebra, gjysmë kalë.

Kjo duket si puna e një adoleshenti që luanme  Photoshop, por kjo është në të vërtetë një vepër arti me madhësi jete! Vepra është e njohur si ’39GeorgeV’ dhe është një vepër arti e surrealizmit urban bazuar në një ndërtesë origjinale në Paris

Kemi dëgjuar për një kalorës pa kokë, por një kal pa kokë? Tingëllon i çmendur! Koka e kalit në të vërtetë po kërkon anasjelltas.

Duket sikur është fotoshopuar, por kjo është një shatërvan aktual i quajtur ‘Magic Tap’ në Aqualand, Spanjë. Tubi fshihet nën rrjedhën e ujit, duke krijuar efektin e shfaqur.

Po, këto janë dy vajza të ndryshme. Por ato nuk janë fotografuar: në anën e majtë është një pasqyrë që paraqet fotografin, ndërsa ana e djathtë është xhami, që paraqet temën. Efekt mjaft i lezetshëm, ne mendojmë kështu!

 

Bo.Ba/fjala.al

 

 

 

Të fundit

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Mision Sistemi i Sipërmarrjeve italiane në Shqipëri

35 sipërmarrje italiane do të marrin pjesë në misionin për sipërmarrjet në Tiranë kushtuar sektorit të infrastrukturës në Shqipëri. Nisma e organizuar nga Italian Trade...

Egla shpallet fituese e BBV3, Balina ‘kryqëzon’ produksionin: Përse duhet ta bënit…

Mirëpo pjesa më e madhe e publikut ka qenë kundër këtij vendimi, mes tyre edhe ish-opinionistja e këtij reality show, Balina Bodinaku. Ledioni e ka...

Divorci i Xhensilës dhe Besit/ Gazetarja zbulon detajet: Para, fëmijëvë familjes…

Eftuar në një emision televiziv ka qënë gazetarja Klotilda Harka për të dhënë mendimin e saj rreth divorcit të spekuluar mes Bes Kallakut dhe...

Lajme të tjera

Web TV