Shpërthimi në Bejrut/Pastruesja i shpëton jetën fëmijës së punëdhënësve -VIDEO

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një grua ka shpëtuar një fëmijë që ndodhej afër dritares në momentin e shpërthimit në Bejrut të Libanit.

Nuk është një nënë që ka shpëtuar fëmijën e saj, por një pastruese e cila shpëton fëmijën e punëdhënësve të saj.

Punëtorja e cila ishte emigrante nuk humbi për asnjë moment kthjelltësinë por mori vajzën dhe shpëtoi nga dritaret të cilat u copëtuan në momentin e shpërthimit të tmerrshëm në Bejrut.

Videoja u publikua në Twitter nga gazetarja Luna Safwan e cila shkroi: “Kjo grua ka bërë një veprim heroik, emigrantët në Liban meritojnë më shumë respekt”.

la.mi/Fjala.al


Të fundit

Plagosja e Regi Kaçorrit te Kompleksi Olimpik/ Drejtori i Policisë: E dimë kush është autori, qëlloi me armë dhe u largua

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e sotme afër “Rrugës së Kosovarëve” te Kompleksi Olimpik në...

Plagosi me plumb në bark 19-vjeçarin, shpallet në kërkim autori (Emri)

Identifikohet autori i plagosjes që ndodhi pasditen e sotme në kryeqytet. Autori i plagosjes së 19-vjeçarit Reginaldo Kacorri është shtetasi Klajdi Kodra nga Laçi,...

49-vjeçari largohet nga ambientet e Spitalit Psikiatrik në Tiranë, alarmojnë familjarët: Është i rrezikshëm

Pasi mjeku i hapi kartelën për shtrim, krejt papritur Aleksandër Hoxha u largua në orën 10 të paradites, të datës 26 maj. Nuk dihen...

Ambasadorët e BE priten me gaz e hare në Korçë, Soreca ia merr këngës përkrah këngëtares së njohur (Video)

Ambasadori i BE në vendin tonë Luigi Soreca në kuadër të ditëve të Europës, ka vizituar qytetin e Korçës,  ku është surprizuar nga fëmijët...

Në makinë kishte shqiptarin e vrarë me thikë, 31-vjeçari në Angli: S’e di ç’ndodhi, jam i pafajshëm

Në Britaninë e Madhe vijon gjyqi për rastin e vrasjes së dy të rinjve shqiptarë dhjetorin e 2019. Bëhet fjalë për rastin e Arbër...

Lajme të tjera

Web TV