Pandemia në Kosovë/Sërish numër i lartë i viktimave dhe rasteve të reja për 24 orët e fundit

113 563 lexime

77,346FansaPëlqeje

Vazhdon të jetë shqetësuese situata e COVID-19 në Kosovë, Për 24 orët e fundit IKSHPK-ja ka konfirmuar 172 raste të reja me koronavirus nga 506 testime të kryera.

Rastet e reja janë nga: komuna Prishtinë 78 raste, komuna Gjilan 19 raste, komuna Mitrovicë 15 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Pejë 8 raste, komuna Viti 7 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Drenas 5 raste, komuna Obiliq 5 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Kamenicë 3 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Gjakovë, Istog, Klinë, Prizren dhe Shtime.

Numri total i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë ka arritur në 10.419 persona.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar dhe 14 viktima për shkak të COVID-19, duke e çuar në 341 humbje jete në total.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar dhe 114 pacientë të tjerë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 6.058 persona, kurse numri i rasteve aktive është 4.020.

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

1982, kur Vera Grabocka akuzohej për “Modë të Huaj”

Pakujdesi, paaftësi, nepotizëm, shkelje të moralit komunist… Këto janë vetëm disa nga akuzat që kolegët i drejtonin njëri-tjetrit në...

Nuk ishte infarkt/ Ja e vërteta e vdekjes së 50-vjeçarit që tërhoqi zvarrë qenin

Javën e kaluar shkaktoi shumë polemika në rrjetet sociale për shkak se po tërhiqte zvarrë qenin e tij me makinë. Por vetëm disa ditë...

Komunikimi i të rriturve me fëmijët është baza ku ndërtohet edukimi

Nga Lira Gjika Edukimi është ai proçes njohje dhe të mësuari, që fëmija e realizon vetë nëpërmjet modeleve që mjedisi i ofron. Komunikimi i të...

Qëlloi me armë zjarri drejt tyre/ Policia vret një person në Kosovë

Një person është vrarë nga Policia e Kosovës mbrëmjen e sotme pas konfrontimit me këta të fundit. Ngjarja ka ndodhur në Prizren dhe mësohet...

Trump do ta shpallë kandidaten për Gjykatën Supreme më 26 shtator

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do ta shpallë të nominuaren e tij për zëvendësimin e gjykatëses së ndjerë të Gjykatës...

Lajme të tjera

Web TV