Denoncimi i mësuesit: Nëse mësimi vazhdon online, 6 prinër do u djegin vitin shkollor fëmijëve të tyre

113 563 lexime

77,366FansaPëlqeje

Mësuesi i Gjuhës-Shqipe në Vlorë, Ardi Stefa ka bërë ditën e sotme në rrjetet sociale.

Ai shprehet se gjashtë prindër i kanë thënë se nëse viti i ri shkollor do vazhdojë të zhvillohet online, ata nuk do i regjistrojnë fëmijët e tyre në shkollë.

“Gjashtë të njohur të mi, më thanë sot me bindje të plotë që në rast se sivjet shkolla do jetë “onllajn” femijët nuk do t’i regjistrojnë, do t’ua djegin vitin shkollor.
Ndoshta Ministria e Arsimit do e ketë parasysh këtë fakt kur të nxjerrë strategjinë e vitit të ri shkollor!” shkruan Ardi Stefa./En.Br./Fjala.al

Të fundit

Kërcënoi me vetëvrasje, flasin prindërit e Elton Metës: Djali kaloi në depresion, nusja paftë hajër nga zanati!

Kanë folur për mediat prindërit e Elton Metës i cili u arrestua në Zhupan të Fierit pasi kanosi familjen...

Pamje të rënda/Berisha publikon videon nga plagosja në Kavajë

Ish-Kryeministri i vendit Sali Berisha ka publikuar disa pamje të rënda nga denoncimi i një qytetari në adresën e tij. Në videon e publikuar nga...

“Dy gëzime në një ditë”/Veliaj: Familjet në Ndroq e Picallë sot në shtëpitë e reja

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj e ka nisur ditëtn e sotme me një lajm të mirë dhe shumë optimizëm. Në faqen e tij zyrtare në...

Balla flet i prerë nga Belshi: Hapja e listave është tashmë një fakt

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka qenë i pranishën ditën e sotme në mbledhjen e Asamblesë Socialiste të Belshit. Balla gjatë kësaj...

Shpërndanin heroinë në kryeqytet, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme në Kombinat 4 persona për trafikim të lëndëve narkotike. Janë vënë në pranga Erjon Korteshi, Armand...

Lajme të tjera

Web TV