test

Kryemadhi në Tomorr për festë dhe për të mundur Covid-in

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi njihet për devocionin e saj ndaj fesë, specifikisht ndaj asaj bektashiane. Sot ajo ka kyer ritualin në malin e Tomorrit dhe atje ka takuar edhe kryegjyshin Botëror Baba Edmondin.

Në një foto që ka publikuar në profilin e saj në Facebook Kryemadhi e ka shoqëruar me këto fjalë: Covid-i mundet me oksigjen dhe ku ka më shumë oksigjen se në Malin e Tomorrit! Dhe sigurisht që nga maja e Tomorrit ka bërë edhe një urim për të gjithë shqiptarët. “Zoti i bekoftë shqiptarët”!, shkruan Kryemadhi

E veçanta e këtij postimi është se në krahun tjetër të Baba Edmondit është Elona Guri, një bashkëpunëtore e afërt e zonjës Kryemadhi.

Guri që është vajzë nga qyteti i Çorovodës pritet të jetë kandidate për deputete e LSI në Qarkun e Beratit./Bl.Ba/Fjala.al

 

Të fundit

Hëna e Plotë e qershorit, shenjat e horoskopit që preken më shumë

20 qershori ishte një ditë e ngarkuar për yjet pasi kishim solsticin veror në hemisferën veriore dhe ditën e...

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë e fituar nga austriakët 3-1. Sfida...

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë dhjetëra jetë njerëzish e ndërsa...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Lajme të tjera

Web TV