Delvinë/ Rezultojnë pozitivë me koronavirus një edukatore dhe një pensioniste

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Janë shënuar dy raste të reja me koronavirus në Delvinë. Burimet për mediat bëjnë me dije se një edukatore dhe një pensioniste kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Menjëherë pas marrjes së përgjigjes së tamponit personat janë vetëkarantinuar, ndërsa gjithashtu ka nisur hetimi epidemiologjik./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

A është Rama diktator?

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim...

Horoskopi ditor, e martë 20 tetor 2020

Dashi Hëna është e favorshme: një lajm i shkëlqyeshëm për ndjenjat, dashuria është në plan të parë. Në frontin e punës, shmangni polemikat e panevojshme....

Punimet tek “Unaza e Re”/ Balluku: Nesër nis shembja e ndërtesave

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku u shpreh se nga nesër do të fillojë shembja e ndërtesave për t'i hapur rrugë ndërtimit të...

“M-B-K çfarë shpifësire”/ Braçe sulmon opozitën: E kuptoni si është Shqipëria e këtyre?

Zv. kryeministri Erion Braçe ka sulmuar opozitën duke përfshirë këtu edhe presidentin Ilir Meta. Ai ka zgjedhur që t'i identifikojë vetëm me shkronjat e para...

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë djali i aktorit të njohur

James Redford, djali i aktorit të famshëm Robert Redford ka ndërruar jetë në moshën 58-vjeçare. James vuante nga kanceri prej dy vitesh dhe nuk...

Lajme të tjera

Web TV