“Hachiko” kthehet në realitet! Qeni pret te biznesi i pronares që ndërroi jetë muaj më parë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pronarja e një librarie në Argjentinë, Eugenia Franco, ndërroi jetë para një muaji për shkak të një arresti kardiak.

Mirëpo i vetmi që akoma nuk e ka kuptuar këtë gjë është qeni që qëndronte gjithmonë pranë biznesit të të ndjerës.

Që atëherë, qeni vazhdon të presë të ndjerën para biznesit të saj. Fqinjët thonë se çdo mëngjes Eugenia dhe Bianca (emri i qenit) ecnin disa blloqe së bashku, por ditën e vdekjes së saj, ata panë vetëm qenin ulur, si në roje pranë derës së biznesit.

Një fqinj i së ndjerës, tha për mediat lokale se Eugenia është kujdesur për kafshën gjithmonë. Për fat të mirë, Bianca tashmë ka një familje që kujdeset për të. Qeni ende vazhdon të shkojë çdo mëngjes në librari, që sot drejtohet nga nipërit dhe mbesat e së ndjerës.

Kjo është një histori shumë e ngjashme me filmin ‘Hachiko’ që kishte si personazh kryesor një qen që priti për vite me radhë në hyrje të terminalit të stacionit të trenit pronarin e tij të ndjerë. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Dropulli grek apo shqiptar? Plas “sherri” mes deputetes së PS-së dhe gazetarit Marin Mema (Dokumentari dhe debati i plotë)

Një ditë më parë në Top Channel u transmetuar dokumentari i radhës i “Gjurmë Shqiptare” të gazetarit Marin Mema....

Horoskopi, 18 janar 2021

DASHI Në letër ka komplikime dhe zgjedhje të vështira për të bërë. Nëse jetoni dy marrëdhënie në të njëjtën kohë, duhet të kuptoni se në...

Aleksej Navalnyn e arrestojnë pasi mbërrin në Moskë

Kritiku i ashpër i Kremlinit dhe aktivisti politik Aleksej Navalny u arrestua, pasi u kthye në Rusi të dielën. Me vendimin për kthim ai...

Makina i gjendet e djegur në Pukë, zhduket në Shqipëri ish-arbitri italian

Prej 10 ditësh ish-arbitri italian i futbollit Davide Pekoreli është zhdukur pa lënë gjurmë në Shqipëri. Mediat italiane raportojnë mbi ngjarjen e mistershme, ku ndër...

“A do dilje me një djalë më të ri?” Armina Mevlani jep përgjigjen e papritur

Armina Mevlani është pyetur në rrjetet sociale nëse do të martohej me një burrë më të ri se vetja dhe ajo tregoi nuk i...

Lajme të tjera

Web TV